Ostré vyjadrenie Elona Muska: Pohŕdam týmito ľuďmi
30 | 03 | 2025 I Gabriela Fedičová

Brusel uvažuje nad 72-hodinovým núdzovým balíčkom a možnosťou vojnového konfliktu. Zatiaľ čo západoeurópske krajiny podporujú pokračovanie vojny, Amerika sa usiluje o jej ukončenie rokovaním. Elon Musk ostro kritizoval politikov, ktorí sú naklonení vojnovému riešeniu, píše Magyar Nemzet.

Podľa maďarského premiéra Viktora Orbána chce Amerika mier, zatiaľ čo európske krajiny pracujú na predĺžení vojny. Generálny riaditeľ Tesly Elon Musk vyjadril svoj názor na rusko-ukrajinský konflikt a jeho možné ukončenie v relácii „Special Report“ na televíznej stanici Fox News Channel.

Musk tvrdo skritizoval vojnových podporovateľov

Miliardár a spojenec bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa ostro odsúdil tých, ktorí konflikt podporujú iba z dôvodu „prejavovania cnosti“.

Moderátor Bret Baier poznamenal, že niektorí republikáni stále podporujú finančnú a vojenskú pomoc Ukrajine, a spýtal sa Muska na jeho názor na ukončenie vojny.

„Myslím si, že vojna sa skončí rokovaniami. Mali by sme sa skutočne zamerať na tých, ktorí denne zomierajú v zákopoch, pričom sa frontové línie vôbec nemenia,“ odpovedal Musk.

Podnikateľ zdôraznil, že za posledné dva roky sa hranice nezmenili, zatiaľ čo každý týždeň umierajú stovky ľudí.

„A skutočne ma rozčuľuje, keď niekto stavia zdanie dobra nad realitu,“ vyhlásil Musk.

Tí, ktorí sa snažia vyzerať ako morálni hrdinovia a hovoria, že sa nemôžeme vzdať Rusku, ale nemajú žiadne riešenie, ako zastaviť tisícky umierajúcich detí každý deň, chcú iba nekonečné pokračovanie konfliktu. Pohŕdam takými ľuďmi a chcem to povedať úplne jasne, dodal Musk.

Trump chce vojnu ukončiť

Donald Trump má jednoznačný cieľ – ukončiť viac než trojročnú rusko-ukrajinskú vojnu. Washington preto začal rokovania s oboma stranami, aby konflikt čo najskôr ukončil.

Medzitým vojnoví podporovatelia v Bruseli stále presadzujú pokračovanie krviprelievania. Európska komisia nedávno navrhla zostavenie 72-hodinového núdzového balíčka pre obyvateľov Európy.

Podľa odborníkov je cieľom Bruselu šíriť strach a paniku, ako aj pripravovať sa na vojnový konflikt.

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó však vidí riešenie rusko-ukrajinskej vojny v dohode medzi USA a Ruskom. Vo svojom vyjadrení reagoval aj na bruselský návrh 72-hodinového núdzového balíčka, pričom ironicky poznamenal:

"Predstavte si to, prosím. Títo ľudia sedia v Bruseli. Zarábajú tisíce, desaťtisíce eur. Mali by to byť vážni ľudia, členovia Európskej komisie. A tak sa posadia a niekto povie: 'Drahá Hadja, myslím si, že by sme mali pripraviť malý batoh s okuliarmi, plastovým obalom a neviem čím všetkým.' A druhý na to: 'Skvelý nápad! Perfektné, úžasné, poďme do toho!' A bolo ich tam aspoň desať, ktorí s tým súhlasili. A my teraz máme očakávať, že táto skupina ľudí bude schopná vyrokovať colné otázky so Spojenými štátmi tak, aby to bolo pre Európu výhodné?"

Maďarský premiér Viktor Orbán otvorene vyhlásil, že Brusel sa pripravuje na vojnu. Zdôraznil však, že zatiaľ nevidí bezprostredné ohrozenie Európy vojnou. Podľa neho vojnu chcú Brusel a európske krajiny, zatiaľ čo Maďarsko stojí na strane mieru.

"Vojna nás neohrozuje. My sme na strane mieru a určite do vojny nepôjdeme. Amerika chce mier, no európske krajiny pracujú na pokračovaní vojny," zdôraznil Orbán.

Pobúrený Hlina: To, naozaj ide Remišová diskutovať o poľnohospodárstve?
Poslanec Národnej rady Alojz Hlina, SaS, je pobúrený, že v nedeľu bude diskutovať o slintačke a krívačke minister pôdohospodárstva Richard Takáč s Veronikou Remišovou, ktorá má vyštudované "bábkoherctvo”. Hlinovi prekáža, že do diskusie s ministrom... Čítať ďalej
30 | 03 | 2025 | Roman Martiška

Vážení naši čitatelia

Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme. 
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:

1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;

2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;

3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.

Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik