Obrovský smútok v strane SNS! Zomrela bývalá nominantka SNS na ministerku školstva
13 | 03 | 2025 I Gabriela Fedičová

Vo veku 58 rokov zomrela Helena Poláková, ktorá bola v minulosti nominovaná na post ministerky školstva Slovenskej republiky. Smutnú správu oznámila strana SNS na sociálnej sieti, kde vyjadrila úprimnú sútrasť rodine a blízkym.

Helena Poláková mala dlhoročné skúsenosti v oblasti školstva, vedy a výskumu. Pôsobila na Ministerstve školstva ako hlavný štátny radca v sekcii vysokých škôl, vedy a výskumu. Predtým zastávala pozíciu vedúcej PR a marketingu na Paneurópskej vysokej škole, kde sa venovala komunikácii a propagácii vysokoškolského vzdelávania.

Okrem akademickej sféry mala aj novinárske skúsenosti a pôsobila ako hovorkyňa Združenia miest a obcí Slovenska, kde sa venovala problematike samospráv a regionálnej politiky.

Nominácia na ministerku školstva

V roku 2016 sa jej meno spomínalo ako možná kandidátka na ministerku školstva. SNS vtedy potvrdila, že Poláková bola nominovaná na tento post. "Áno, pani Poláková je nominovaná na tento post," uviedla vtedajšia tlačová tajomníčka SNS Zuzana Kohútková.

Posledná rozlúčka

Strana SNS vo svojom príspevku na sociálnej sieti vyjadrila smútočnu správu a vyjadrila úprimnú sútrasť rodine a blízkym. "Vyjadrujeme úprimnú sútrasť celej rodine a blízkym," napísala strana vo svojom príspevku. Helena Poláková bola významnou osobnosťou v oblasti vzdelávania a regionálnej politiky. Jej práca a nasadenie v oblasti školstva a komunikácie zanechali stopu, ktorá bude pripomínať jej profesionálny prínos pre Slovensko.

Facebook: Slovenská národná strana

Minister Susko odkrýva pravdu: Kolíková klamala o Kaľavskom!
Minister spravodlivosti Boris Susko ostro skritizoval opozičnú stranu SaS za spôsob, akým reagovala na odsúdenie bývalého policajta Jána Kaľavského. Podľa neho je „nechutné“, ako SaS politicky zneužíva čerstvý rozsudok a šíri zavádzajúce... Čítať ďalej
13 | 03 | 2025 | Gabriela Fedičová

Vážení naši čitatelia

Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme. 
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:

1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;

2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;

3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.

Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik

 

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok