Formuje sa škandál roka: Európska komisia robí výnimky
09 | 01 | 2025 I Gabriela Fedičová

Zatiaľ čo Maďarsko je denne trestané Európskou komisiou za to, že neakceptuje ilegálnych migrantov, Poľsko a Fínsko majú výnimky, píše Mandiner.

Friedrich Merz, predseda Kresťanskodemokratickej únie (CDU), navrhol, aby boli migranti vrátení do krajín, ktoré sú podľa dublinských dohôd zodpovedné za posúdenie žiadostí o azyl. Podľa európskeho práva však nemôžu byť zadržaní utečenci odmietnutí, ak vyhlásia, že chcú požiadať o azyl – píše nemecký denník Die Zeit.

Niektoré členské štáty EÚ v súčasnosti zavádzajú špeciálne pravidlá, ktoré sú v rozpore s európskymi princípmi. Zatiaľ čo vláda Viktora Orbána je za to stále finančne trestaná, Brusel je podľa všetkého ochotný urobiť výnimky pre Poľsko a Fínsko – upozorňuje denník.

Viktor Orbán na sankcie Európskej komisie reagoval slovami: „Rozhodnutie je poburujúce a neprijateľné. Nepodľahneme finančnému vydieraniu bruselských byrokratov! Budeme chrániť hranice a maďarský ľud!“

Slovensko môže Ukrajine zastaviť všetku humanitárnu pomoc, tvrdí Fico
TK: predsedu vlády SR R. Fica a ministerky D. Sakovej po rokovaní v Bruseli Slovensko môže Ukrajine zastaviť všetku humanitárnu pomoc, tvrdí Fico. Môžeme Ukrajine zastaviť všetku humanitárnu pomoc, rozhodnúť o výraznom znížení alebo úplnom odňatí... Čítať ďalej
09 | 01 | 2025 | Gabriela Fedičová

Vážení naši čitatelia

Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme. 
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:

1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;

2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;

3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.

Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik