Na úvod ponúka Baránek zaujímavé video tzv. filantropa G. Sorosa. "Zámerne som tam napísal, to „tzv.“, lebo iba historicky negramotný nedouk môže túto obludu nazvať filantropom. Uvidíte totiž starého muža, zločinca, ktorý v 90. rokoch minulého storočia zruinoval, pri špekuláciach s librou, tisíce a tisíce britských rodín a zarobil na tom za mesiac miliardu dolárov, a ktorého zrejme niekto namotivoval, resp. prehovoril, aby prečítal to, čo budete počuť. Video si však treba pozrieť celé," upozorňuje analytik.
Baránek ďalej upozorňuje, že ak existuje nejaký plán „Veľkého resetu“, tento plán sa nepodarí realizovať. Postavili sa proti nim totiž ich vlastné zbrane. Lebo po 1.:
"Zložité dynamické systémy sú nie len neprognózovateľné, ale aj neovládateľné. Toto nás naučil už americký matematik a meteorológ E. Lorenz. Naučil, ale my sme sa nepoučili. V tomto prípade chválabohu. Totiž – niekto, neviem presne kto, tu vytvoril Molocha. Vo forme globalizácie, ale – ideologicky, vo forme unifikácie a zglajchšaltovania spoločnosti. Neviem, kde urobili chybu – asi si mysleli, že svet je iba západná civilizácia. A – zabudli na Čínu," píše Baránek.
Podľa neho Čína má svoj „Veľký reset“, ktorý je nekompatibilný s tým západným. "A je to tu. Slová Sorosa o čínskom prezidentovi to jasne potvrdzujú. Skrátka – vytvorili príliš zložitý systém a mysleli si, že ho budú schopní ovládnuť. Keby si naštudovali Lorenza, zistili by, že nie. Pokiaľ vytvárate systémy, ktoré nie sú v súlade so všeobecne platnými zákonmi prírody, vytvoríte skôr či neskôr systém, ktorý skolabuje. V tom lepšom prípade. V tom horšom vás zomelie!"
A to sa podľa Baránka práve deje. Systém, ktorí vytvorili a ktorý zmätočne a nepresne nazvali „liberálna demokracia“ sa totiž zrútil. Od demokracie má už dnes ďaleko. Ukázala nám to tzv. „pandémia“ Covidu. On sa však nie len zrúti, on sa otáča proti svojim tvorcom. "Máte chuť zvolať – hurá. Tak sa netešte. Len to bude stáť obete. Resp. už to stojí obete," konštatuje analytik.
Po 2.:
Straší nás tu pomaly aj Pat a Mat, že nám hrozí vojna s Ruskom. Tvrdil som a tvrdím, že ak nás čaká vojna, veľká vojna, bude vo východnej Ázii. A je to tu. Toto je podstata Sorosovho posolstva vo videu. Tohto sa bojím. Veľkej vojny vo východnej Ázii, ktorá nebude vojnou zástupnou, ako prípadná na Ukrajine. Bude to vojna medzi minimálne USA, Britániou, Austráliou, Japonskom..., proti Číne.
Tu je ešte ďalší veľký otáznik. Rusko. To Rusko, ktoré nezmyselné sankcie prinútili obrátiť sa k Číne. Nie len ekonomicky. Najmä vojensky. Priatelia, z tohto uhla pohľadu je Ukrajina iba búrka v pohári vody. Doslova. Čínsky prezident si upevnil a upevňuje moc a je iba otázkou času kedy si Čína, v duchu politiky jednej Číny, skrátka Tchaj-wan, alebo ak chcete Čínsku republiku, zoberie naspäť. Dnes sa nebavíme o desaťročiach. Dnes sa bavíme o rokoch.
Samozrejme, viacerí z vás hľadajú riešenie. Žiaľ, riešenie nie sme, ako krajina, schopní ponúknuť. Aj keby tu vládla akokoľvek osvietená vláda a nie spolok idiotov, ktorí sa dostali k moci, Slovensko nemá váhu niečo v tomto riešiť. Prípadná americká základňa by z nás navyše urobila jeden z prvých terčov, ak by sa vojna vo východnej Ázii globalizovala.
Jediné riešenie je v USA. Istú nádej dávajú tohtoročné jesenné voľby, kde Republikáni majú reálnu šancu získať Snemovňu reprezentantov aj Senát amerického Kongresu. Čo by Bidenovi veľmi znepríjemnilo a sťažilo výkon prezidentskej funkcie.
No a na záver riešení poukážem na dnešnú Kanadu. Pokiaľ si niekto myslí, že Kanada a to, čo sa v nej deje, sa týka len Kanady, je na omyle. Čoraz viac obyvateľov USA vidí riešenie práve v tom, ako to riešia dnes obyvatelia Kanady. Nezmysly premiéra Justina Trudeau, ktoré vyprával smerom k demonštrujúcim kamionistom a obyvateľom Kanady, sú v príkrom rozpore s vládnutím jeho otca, Pierra Elliota Trudeau, ktorý sa riadil heslom „Rozum pred vášňou“ a do dnešného dňa je považovaný za najlepšieho kanadského politika v histórii. Jeho syn mu robí len a len hanbu.
Na rozdiel od Kanady však majú USA stále rebelujúceho a populárneho Trumpa, pomaly ťažko zmieriteľné "červené" a "modré" štáty a údajne nie celkom lucidného, rekordne nepopulárneho prezidenta s dysfunkčnou viceprezidentkou. Že v USA čoraz viac silnejú secesionistické snahy a hlasy, sa u nás, ani na CNN, nedozviete. Pokiaľ si však niekto myslí, že niečo podobné občianskej vojne je v USA vylúčené, tak mu nesmelo hovorím - nie je, uzavrel Baránek.
Vážení čitatelia, ďakujeme Vám za prečítanie článku.
Ak máte pocit, že si zaslúži, aby si ho pozreli viacerí, poprosíme vás o zdieľanie pomocou tlačidla f – zdieľať. Ďakujeme, že pomáhate šíriť názory, ktoré sa tradičnými médiami k verejnosti nedostávajú.
Do našej ponuky sme zaradili aj rubriku Regióny, pomocou ktorej chceme byť k vám ešte informačne bližšie. Články z tejto rubriky si môžete prečítať kliknutím na Regióny v hlavičke našej webovej stránky www.hlavnydennik.sk alebo zrolovaním stránky dolu až nad baner blog.
Ďakujeme za vaše návštevy. Redakcia HD.