"Priatelia, konečne, snáď, po dlhom, dlhom čase, nám zasvietilo svetlo na konci tunela." prekvapuje inak dosť skeptický Ján Baránek na svojej nástenke na sociálnej sieti. "Ale pozor – tunel je dlhý a tmavý a to svetlo je zatiaľ slabé, mihotavé. Ale v tej satanskej černi, ktorá nám tu doteraz vládla, tých zopár fotónov zdravého rozumu musíme len a len privítať."
Guvernérom Virgíne sa tak stane Glenn Youngkin, Čo je na tom také zaujímavé? Odpovie sám J. Baránek: "Najmä to, že je to po prvý raz od r. 2009, odkedy sa Virgínia stala na dlhé roky baštou demokratov. Čo je však veľmi dôležité je to, že voliči Virgínie to tak povediac šialeným americkým marxistom zrátali. Pokiaľ vás to slovo „marxisti“ zaráža, vedzte, že republikáni tak dnes označujú krídlo demokratov, ktoré je zastúpené viceprezidentkou Kamalou Harrisovou, predsedníčkou Snemovne reprezentantov Kongresu USA Nancy Pelosiovou, atď."
"Navyše, všeobecne sa výsledok volieb vo Virgínii interpretuje ako úspech D. Trumpa." Z akého dôvodu je to dôležité, vysvetľuje J. Baránek: "Budúci rok sú v USA voľby do Kongresu a Donald Trump vyjadril presvedčenie, že republikáni získajú Snemovňu reprezentantov aj Senát. Čo by z Bidena urobilo prezidenta s veľmi ťažkou pozíciou a ak sa mýlim opravte ma, nepamätám si na situáciu, kedy strana, ktorá mala prezidenta, nemala v Kongrese väčšinu aspoň v jednej komore."
Baránek nie raz povedal, že koniec šialenstvu s kovidom, ako aj koniec ekofašizmu, musí prísť z USA. Vzápätí vysvetľuje, prečo. "Stále je to tak, že Európa viac menej kopíruje dianie v USA. Virgínia dáva nádej. V tamojších voľbách prišli vo väčšej miere ako obvykle, robotníci ale aj ženy – matky a čuduj sa svete – hispánci. No, čuduj, ako čuduj. O tých je známe, že akosi nepodporujú migráciu svojich „príbuzných“ do USA."
Ďalším pozitívom je podľa Baránka výsledok eko summitu v Glasgowe. "Toho sa nezúčastnili ruský a čínsky prezident. Ich delegácie však mali také slovo, ako americký prezident Biden. Ten na summit prišiel, ale prespal ho. Aby som to skrátil – India de facto summit negovala, ostatné krajiny sľúbili, že ciele green dealu naplnia, ak to ale zaplatí EÚ. A kto očakával symbolickú bodku za summitom, dočkal sa." konštatuje s ironickým pobavením Baránek. Dala ho totiž Čína. "Deň po skončení summitu zvýšila ťažbu uhlia vo svojich uhoľných baniach."