Včera Zsuzsová a Haščák z Penty a dnes Saková odobrala vyšetrovateľom časť spisu
05 | 02 | 2019 I Michaela Melišková, TASR

Ministerka Denisa Saková sa rozhodla odobrať vyšetrovaciemu tímu, ktorý vyšetruje vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej časť spisu. Konkrétne ide o vyšetrovanie prípravy vraždy prokurátora Maroša Žilinku a bývalého ministra vnútra a advokáta Daniela Lipšica. Informuje o tom Denník N. 


Vyšetrovanie má prejsť pod inšpekciu ministerstva vnútra. Ministerka to obhajuje zamedzením úniku informácií. „Po vzájomnej dohode s Úradom špeciálnej prokuratúry a Generálnou prokuratúrou bude danú vec vyšetrovať Úrad inšpekčnej služby ministerstva vnútra, aby sa zabránilo prípadnému úniku informácií z vyšetrovacieho spisu a tým pádom možnému mareniu vyšetrovania,“ cituje Denník N Sakovú.

Ministerka dlhodobo odmietala, že by do vyšetrovania akýmkoľvek spôsobom zasahovala. "Skutočne nezasahujem do vyšetrovania a nemám podrobné informácie. Mám iba tie, ktoré komunikuje Generálna prokuratúra (GP) SR, prípadne tie, ktoré vydá Prezídium Policajného zboru," povedala Saková v decembri, píše portál HNonline.sk

Kto je Jaroslav Haščák z Penty, ktorého označila Alena Zsuzsová? To podstatné okolo jeho osoby na jednom mieste!
04 | 02 | 2019 | Peter Králik


V nedávnom čase však kritizovala úniky informácií z vyšetrovacieho spisu.

Napokon tie sa potvrdili aj včera zverejnením mena šéfa Penty Jaroslava Haščáka na základe výpovede Aleny Zsuzsovej časťou médii.

Úrad špeciálnej prokuratúry pre denník Pravda odmietol tieto informácie potvrdiť alebo sa k nim podrobnejšie vyjadriť. Podľa slov jeho hovorkyne by to totiž mohlo viesť k mareniu, respektíve k sťaženiu vyšetrovania.

Podľa Sakovej únik informácií z vyšetrovacieho spisu mohli vyniesť buď účastníci trestného konania, či už na strane poškodených alebo obžalovaných, vyšetrovateľ či prokurátor. Takéto konanie ale považuje šéfka rezortu vnútra za trestný čin.

Preto tiež dodala, že verí, že čoskoro nastanú zmeny v legislatíve, ktoré budú viesť k tomu, aby k podobnej situácii, akou bolo zverejnenie časti vyšetrovacieho spisu, už nedošlo.

Vraždu Jána Kuciaka a s ňou spojené prípady vyšetrovala doteraz protizločinecká jednotka NAKA.

AKTUÁLNE: Nové sídlo NATO v Bruseli stálo slovenských občanov 7,2 milióna eur. Celkové náklady boli 1,2 miliardy
Konečné náklady na výstavbu a sfunkčnenie nového ústredia Severoatlantickej aliancie v Bruseli dosiahli 1,2 miliardy eur. V odpovedi na žiadosť parlamentu to v utorok uviedol šéf belgickej diplomacie Didier Reynders. Čítať ďalej
05 | 02 | 2019 | Peter Králik, TASR