Rok 2018 končí o pár dní. Z pohľadu Slovenska to bol turbulentný rok, ktorý zmenil jeho politickú mapu a aj citlivosť slovenskej verejnosti. Zároveň to bol rok kedy ste ohlásili svoj úmysel kandidovať v prezidentských voľbách. Ako hodnotíte rok 2018 a ktoré udalosti boli podľa vás tie najdôležitejšie?
Za najväčšiu slabinu slovenskej spoločnosti, dlhodobo, považujem mediálnu oblasť. Z pohľadu Slovákov bol aj rok 2018 ukážkovým príkladom toho, ako sa darí väčšine médií, ktoré píšu a vysielajú po slovensky, ale nie sú slovenské, balamutiť, ovplyvňovať najmä mladých ľudí a systematicky podkopávať slovenskú štátnosť. Najmä mediálne hyeny z prostredia denníkov SME a Denníka N odvádzajú svoju prácu k veľkej spokojnosti ich mecenášov. V roku 2018 pokračoval mediálny útok, najmä zo strany spomínaných médií, na slobodu slova. Pod pláštikom boja proti údajnému extrémizmu, ruskej propagande a hoaxom pokračovali v ťažení proti občanom, aktivistom a politikom, ktorí sa neboja verejne prezentovať svoje názory. Každý názor a aktivita, ktoré nezapadajú do ich hodnotového sveta, ktorého cieľom je likvidácia národných štátov a vytvorenie jednej globálnej multi-kulti spoločnosti duchom uniformovaných ľudí, okamžite nálepkujú slovami, ako fašistický, extrémistický a podobne. Cieľom je v spoločnosti vyvolávať strach a beznádej.
Demokracia na Slovensku nie je vážne ohrozená, pretože už niekoľko rokov žijeme v mediálnej diktatúre, ktorá sa snaží navodiť dojem demokracie a slobody, ale v skutočnosti prebieha neustály mediálny lynč tých, ktorí sa opovážia zdvihnúť hlavu a nahlas povedať, čo si myslia. A spoločnosť, v ktorej sa jej občania boja verejne prezentovať svoje názory, aby neprišli o prácu alebo nemali problémy v škole, je odsúdená na spoločnosť otrokov a ľudí bez chrbtovej kosti. Preto aj naďalej, budem veľmi jasne, presne a so vztýčenou hlavou, spolu s mojimi kolegami v občianskom združení Slovenské Hnutie Obrody a tiež s našimi aktivistami po celom Slovensku, formulovať a prezentovať naše názory na historické udalosti, osobnosti, súčasnosť, ale aj budúcnosť našej vlasti a sveta. Bez ohľadu na to, že sa budú režimisti a ich mediálni sluhovia jedovať a označovať nás hanlivými prívlastkami. Človek má právo pochybovať o všetkom, aj o historických udalostiach, pretože iba na základe zdravého pochybovania si môže vytvoriť svoj vlastný názor.
Práca väčšiny médií hlavného prúdu na Slovensku nás neustále utvrdzuje v tom, čo hovoríme, priamo, jasne a nebojácne, už dlhšiu dobu. V mediálnej oblasti musí prísť k rozsiahlej optimalizácii. Aj práca novinára musí mať a budeme mať svoje hranice a mantinely. Novinár, nie je a nebude zákonom chránený druh, ale za svoje činy, skutky a klamstvá sa musí a aj bude zodpovedať tak, ako všetci občania nášho štátu. Aktivity, ktorých cieľom je podkopávať slobodu slova a myslenia a taktiež aktivity, ktorých cieľom je podkopávať a znevažovať slovenskú štátnosť nebudeme tolerovať.
Prezident Andrej Kiska v prezidentských voľbách už nekandiduje. V čom budete iný a ako hodnotíte jeho prezidentské obdobie?
Andrej Kiska je jedno obrovské nešťastie pre našu vlasť. Ak by bola Slovenská republika vnútorne hrdý a právny štát, tento človek by už dávno sedel v Leopoldove alebo Ilave. Namiesto toho sa prechádza po Prezidentskom paláci, naďalej robí hanbu Slovákom a počas návštev v priestoroch Prezidentského paláca víta kozy a iné živočíchy. Veľmi, veľmi si prajem, aby sa väčšina Slovákov nenechala opäť obalamutiť sladkými rečičkami o slušnosti a údajnej morálke a v nadchádzajúci prezidentských voľbách nehlasovala napríklad za Mistríka alebo Čaputovú, pretože hodnotovo je Mistrík Kiskov klon a Čaputová je Kiska v sukni.
Andrej Kiska je sluha a lokaj neslovenských záujmov na území Slovenskej republiky. Po dlhých rokoch, keď bol Prezidentský palác v rukách neslovenských elementov, je potrebné zabezpečiť to, aby bolo sídlo prezidenta nášho štátu opäť v rukách slovenských vlastencov. Slovensko potrebuje viac Slovenska, naša vlasť potrebuje slovenskú cestu. A tú ponúkam svojím pozitívnym životným príbehom Slovákom. Silu, hrdosť a odhodlanie. Musíme našej ľuďom vrátiť nádej a obnoviť vieru vo vlastné sily a schopnosti. Budúcnosť nášho národa a štátu sa neukrýva v „nezištnej pomoci“, ktorá prichádza z vonku. Ale ukrýva sa v ume, pracovitosti a oddanosti našich ľudí, ktorí budú vytvárať hodnoty tu doma a nebudú nútení sťahovať sa za prácou a živobytím do zahraničia.