Minister životného prostredia Tomáš Taraba (nom. SNS) a minister pre koordináciu eurofondov Samuel Migaľ sa stretli za rokovacím stolom, kde sa venovali problematike čerpania eurofondov. Stretnutie bolo zamerané na riešenie dlhodobých problémov, ktoré bránili efektívnemu využívaniu týchto finančných prostriedkov, a na hľadanie spôsobov, ako zlepšiť ich čerpanie v prospech Slovenska, informuje na sociálnej sieti Tomáš Taraba.
Ten vo svojom statuse nezabudol pripomenúť, že v rámci čerpania eurofondov minulé vlády práve ministerstvo životného prostredia zanedbávali najviac.
„Keď som nastúpil ako minister, iba v roku 2023 bolo prepadnutých 430 miliónov eur. Prepadli im peniaze na všetko podstatné, dokonca aj na vyčistenie enviromentálnej záťaže vo Vrakuni. Nerobili v podstate nič,“ konštatuje Taraba.
Upozornil tiež, že po nahradení ľudí z PS odborníkmi sa z jeho ministerstva stal rezort, ktorý pomohol rozbehnúť projekty, ktoré obciam a mestám prinesú nové vodovody, kanalizácie, či vodozádržné opatrenia. Tie sa majú po celom území budovať bez politickej príslušnosti vedenia samospráv.
„Dnes som ako prvý minister mal pracovné stretnutie s novým vedením ministerstva zodpovedného za koordináciu eurofondov. V záujme úspechu Slovenska a čerpania eurofondov sme deklarovali našu pripravenosť veľmi aktívne spolupracovať a aj pomôcť našimi skúsenosťami, pomenovali sme aj problémy, ktoré v oblasti čerpania eurofondov sú neustále na stole,“ priblížil šéf envirorezortu s tým, že so Samuelom Migaľom a štátnym tajomníkom Radomírom Šalitrošom sa sohodli na aktívnej spolupráci
Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme.
Ak vám to vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo môže spôsobiť redakciu Hlavného denníka už dnes:
1. nestojí za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;
2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;
3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Uveďte poznámky, prosím, uveďte "dar".
Je to jediná cesta, ako môžeme byť.
Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik