Hlavné letiská v Nemecku vrátane najväčšieho vo Frankfurte nad Mohanom čaká v pondelok 24-hodinový štrajk. Odborový zväz Verdi v piatok oznámil, že ho na tento deň zvoláva pre zamestnancov verejného sektora a pozemný personál. Informovali o tom agentúry Reuters a DPA, píše TASR.
Varovný štrajk vyhlásili po neúspechu druhého kola kolektívneho vyjednávania o platoch vo verejnom sektore. Odbory žiadajú zvýšenie o osem percent (najmenej 350 eur mesačne), vyššie príplatky a ďalšie tri dni voľna. Zamestnávatelia to označili za finančne neúnosné. Rokovania by mali pokračovať v polovici marca.
Štrajk v pondelok zasiahne prevádzku letísk Mníchov, Stuttgart, Kolín nad Rýnom/Bonn, Düsseldorf, Dortmund, Hannover, Brémy, Hamburg, Berlín a Lipsko-Halle.
Odborový zväz Verdi už zorganizoval viacero štrajkov na niektorých letiskách v Nemecku vrátane dvojdňového zastavenia práce na letisku v Mníchove vo februári. Kratšie štrajky na letiskách v Düsseldorfe a Kolíne nad rýnom/Bonne viedli podľa oficiálnych údajov k zrušeniu takmer 280 letov s celkovo 48.000 pasažiermi.
Vo štvrtok v Nemecku štrajkovalo asi 20.000 pracovníkov v zdravotníctve, v piatok štrajk avizovali pre zamestnancov materských škôl a opatrovateľských zariadení.
Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme.
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:
1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;
2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;
3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.
Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik