Začne Šimečka zvolávať demonštrácie proti Trumpovi?
22 | 02 | 2025 I Eka Balaskova

Špičkový prekladateľ do angličtiny a politický komentátor Michal Zoldy zo svojho pokojného domova na Kysuciach veľmi pozorne sleduje a otvorene komentuje súčasné politické dianie nie len na Slovensku. Tentokrát vo svojom komentári, ktorý prinášame bez redakčných úprav vyjadril zaujímavú prognózu. Tá vychádza z toho, že politici PS sa urputne bránia aktuálnym geopolitickým zmenám a proti súčasnej vláde zneužijú akékoľvek klamstvo.

Nepotrvá dlho a PS bude hnať ľudí do protestov na námestiach aj proti Trumpovi

Dejú sa nám pred očami v rýchlom tempe mimoriadne zaujímavé veci doma aj v zahraničí. Zdá sa, že sa počet demonštrujúcich na námestí pred Úradom vlády v Bratislave zmenšuje a určite to nebude iba studeným počasím. Čím je tam menej ľudí, tým zúrivejšia rétorika bliaka z reproduktorov pod tribúnou.

Zúfalý Šimečka od závisti zas "ukotvuje" Slovensko
"Príhovor Roberta Fica na konferencii CPAC ukazuje, ako veľmi premiér opustil Slovensko a záujmy našich občanov. Ak by mal Fico dnes do niečoho vkladať úsilie, bola by to jednotná a silná Európa, a Slovensko pevne ukotvené v nej. Pretože jedine... Čítať ďalej
22 | 02 | 2025 | Ivan Brožík

Pri večernom sledovaní včerajšieho kolektívneho hysterčenia v Bratislave som mal dojem, že po svojom vystúpení by už niektorí rečníci naozaj potrebovali urgentnú medikamentóznu intervenciu od politicky spriaznených psychiatrov. Psychológovia na to nestačia, lebo tí nemôžu žiadne lieky predpisovať, ani podávať injekcie na upokojenie, lebo to môže len lekár. Podráždený komentár predsedu PS Michala Šimečku o Ficovom úspešnom účinkovaní na konferencii CPAC na sociálnej sieti už nemá ďaleko od toho, aby opozícia začala v najbližších dňoch zvolávať demonštrácie aj proti prezidentovi Trumpovi. Už nielen proti Ficovi a Putinovi, už aj proti Trumpovi. To raz dva príde, je to len otázka času, lebo im sa politickej a finančnej podpory určite dostáva naďalej aj po zrušení USAID pretože Bidenova vynaliezavá slniečkárska strana nájde podvratný ilegálny spôsob ako podnecovať a financovať na Slovensku odpor voči premiérovi Ficovi. Bidenovi "Demokrati" to majú v génoch, takže ak to nejde cez zrušenú oficiálnu inštitúciu, pôjde to inak. U nich totiž funguje syndróm pomsty, podobný Korčokovmu, pod názvom toto vám nezabudneme.

Ešte pred takými dvomi mesiacmi sa progresívci zadúšali euroatlantickými väzbami a pevnou afinitou k Washingtonu, no dnes iba s krajným sebazaprením prehĺtajú, že Washington už je vďaka Trumpovi iný a Biely dom stojí na strane ich úhlavných nepriateľov, Fica a Orbána. Z toho majú Šimečkovci a Naďovci ťažkú traumu. Ak by mohli, začnú volať po medzinárodnej izolácii Ameriky a uvalení hospodárskych sankcií na USA. Zostala im už len otrasená a dezorientovaná Európa a beznádejne záškodnícka Británia.

YouTube / Diskusie na palete | Michal Zoldy

Briti sa pod Starmerovým vedením dožadujú práva rozmiestniť svojich vojakov na Ukrajine v rámci akýchsi bližšie nedefinovaných spoločných európskych zborov koalície ochotných po nájdení mierového riešenia medzi Amerikou a Ruskom. Lenže na to by som vôbec nestavil lebo politická životnosť samotného Starmera je nanajvýš otázna, pretože jeho nekompromisný krajan Elon Musk ho už má nielen v merku, ale aj v paži, a to pre britského premiéra neveští nič dobré. Ani s územčistým Macronom to nevyzerá najlepšie, darmo sa pred vrátami Elysejského paláca objíma a usmieva na prichádzajúce ustarostené oficiálne návštevy ako Louis de Funès keď si myslel, že s každým vypiekol a má všetko pod kontrolou. Nemá nič, bez Ameriky nemá nič a on to vie. Spomínate si, ako sme sa smiali a hanbili za chudáka trápneho Matoviča keď sa na nádvorí parížskeho prezidentského paláca v náručí Macrona chválil ako ho krásne ostrihala jeho dcéra lebo holičstvá a kaderníctva slovenský premiér svojvoľne pozatváral? Vtedy bol na smiech iba Matovič, dnes je na smiech už aj Macron a môžu si spokojne podať ruky.

Sektárske tance na hroboch alebo politická nekrofília v praxi
Biznis s mŕtvymi. Amorálnosť, zvrátenosť, ak nie priam nekrofília. Všetko pre politický výtlak! Naozaj fakt u nás už všetko? Drzá a nehanebná privatizácia vybraných obetí jednej vraždy opozíciou. A jej stádom. Vidíte jednu z tých partičiek na... Čítať ďalej
21 | 02 | 2025 | Ivan Brožík

Metodický stratég Robert Fico ponavštevoval po voľbách rad radom Čínu, Rusko, Kóreu, Brazíliu, Srbsko, Vietnam a teraz aj Ameriku. Môže sa vrátiť domov do Bratislavy a spokojne sa zaoberať dokončením rekonštrukcie svojej vlády lebo už musí byť všetkým koaličným "povstalcom" a Huliakovsko-Migaľovským trasorítkam jasné, že má jednoznačne navrch a teší sa osobnej podpore mocného Washingtonu. Takému šéfovi sa neodvráva. Lebo ak ho priateľsky prijal na kus konštruktívnej reči prívetivý Elon Musk, urobí onedlho to isté aj Donald Trump. To tu síce kadekto v šoku neprežije ale Fico sa môže pokojne stať aj piaty raz premiérom. A my komentátori máme aspoň o čom písať, aj keby sa nám z nejakého dôvodu nechcelo, lebo doba je tak búrlivá a turbulentná, že odložiť písanie hoci len o deň neskôr sa nedá.

Vážení naši čitatelia

Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme. 
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:

1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;

2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;

3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.

Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok