Rokovania Ruska a USA sú ukončené
18 | 02 | 2025 I Gabriela Fedičová

Rokovania Ruska a USA v Rijáde sa skončili. Oznámil to novinár Jevgenij Popov na svojom Telegram kanáli.

Ruskú delegáciu viedol minister zahraničných vecí Sergej Lavrov a asistent ruského prezidenta Jurij Ušakov. Washington na rokovaniach zastupovali minister zahraničných vecí Marco Rubio, poradca prezidenta USA pre národnú bezpečnosť Mike Waltz a osobitný vyslanec amerického lídra Steve Witkoff.

Uvádza sa, že tlačová konferencia ruskej delegácie po rokovaniach je naplánovaná na 15:30 moskovského času.

Predtým sa objavili informácie, že Moskva a Washington by mohli počas rokovaní dospieť k dohode o usporiadaní summitu za účasti prezidentov Ruska a USA, Vladimira Putina a Donalda Trumpa, v Saudskej Arábii už budúci týždeň.

Politológ varuje: TOTO bude najstrašnejšie vyústenie tejto vojny
"Musíme sa vážne porozprávať. Ako ďalej a či to takto má vôbec zmysel," píše v názorovom príspevku politológ Eduard Chmelár, ktorý reaguje na zmluvu USA, ktorá pristála na stole Volodymyra Zelenského. Podmienky v nej vyvolali v Kyjeve... Čítať ďalej
18 | 02 | 2025 | Gabriela Fedičová

Vážení naši čitatelia

Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme. 
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo môže spôsobiť redakciu Hlavného denníka už dnes:

1. nestojí za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;

2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;

3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Uveďte poznámky, prosím, uveďte "dar".

Je to jediná cesta, ako môžeme byť.

Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu:  https://t.me/hlavnydennik

 

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok