Podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba (nominant SNS) očakáva, že lídri koaličných strán oznámia v pondelok (17. 2.) zmeny v kabinete, ktoré umožnia vrátiť sa k efektívnemu vládnutiu. V nedeľnej diskusnej relácii Politika 24 v televízii Joj 24 konkretizoval, že predpokladá zmeny na Ministerstve cestovného ruchu a športu (MCRŠ) SR i jedného z rezortov, ktoré obsadil Hlas-SD.
"Očakávam zmeny na MCRŠ, to si myslím aj odzrkadľuje také širšie vzťahy, rovnako zrejme aj Hlas-SD príde o jeden rezort," povedal. Pri zmene vo vedení MCRŠ nevie, či na jeho čele bude stáť poslanec Národnej koalície Rudolf Huliak. "O tom finálne musí rozhodnúť premiér, on totiž preberá aj istú zodpovednosť za to, čo sa bude diať v danom rezorte," upozornil Taraba. Vníma však, že Huliak "a priori nie je proti".
Je si istý, že zmeny vo vláde sa nebudú týkať jeho pozície na čele envirorezortu. "Nikto nikdy nepovedal, že by som mal opustiť ministerstvo životného prostredia, nikdy voči mne táto otázka adresovaná nebola," zdôraznil.
"Vzhľadom na to, že nikto nechce predčasné voľby, očakávam, že sa zrodí trvalá dohoda, ktorá odstráni napätie a tenzie, brániace efektívne vládnuť," povedal. V prípade odídencov zo strany Hlas "neeviduje požiadavku podieľať sa na exekutíve, ako je to v prípade pána Huliaka".
Taraba v relácii zároveň odmietol špekulácie o svojej politickej budúcnosti a prípadného "politického prestupu".
Ak ľudia v regióne okolo lokality Málinca nebudú chcieť investíciu v podobe vodnej prečerpávacej stanice, tak sa to bude rešpektovať. Vyhlásil to šéf envirorezortu Tomáš Taraba (nominant SNS) v nedeľnej relácii Politika 24 v televízii Joj 24. Pýta sa však, či ponúka niekto iné riešenie pre tento chudobný región. Tvrdí, že ide o výhodnú a ekologickú investíciu a rozvojový projekt, ktorý by región posunul.
Zámer investície chce minister vysvetľovať obyvateľom regiónu tak dlho, ako to bude potrebné. Hovorí o tom, že ľudia podľahli hystérii zo strany opozičných politikov, ktorí šíria paniku. Tvrdí, že bez toho, aby o tom rozhodovala samospráva, nemôže nič vzniknúť. "Keď povedia, že to tam nechcú, nebudeme to tam pretláčať," povedal, no oponuje tým, že trh si vie investíciu sám zaplatiť. Na nesúhlas samospráv reagoval, že bude ľuďom vysvetľovať, akú investíciu v regióne môžu mať.
"Diskusia podľa zákona sa začína vtedy, keď sa návrh dostane do medzirezortného pripomienkového konania," skonštatoval Taraba s tým, že sa o tom bude diskutovať mesiace. Tvrdí, že ide o environmentálne čistý a "extrémne profitabilný" projekt. "Niekto má ropu a plyn, my máme vodu," povedal. Výhoda lokality podľa neho je, že nezasahuje do vysokého stupňa ochrany prírody, nedochádza k zaplavovaniu miest a obcí, hoci je tam niekoľko domov aj na "nevysporiadaných" pozemkoch. Uznal, že projekt je čiastočne proti územnému plánu. Dodal, že Málinec bol dávno určený ako oblasť na predpokladanú výstavbu prečerpávacej stanice.
Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme.
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo môže spôsobiť redakciu Hlavného denníka už dnes:
1. nestojí za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;
2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;
3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Uveďte poznámky, prosím, uveďte "dar".
Je to jediná cesta, ako môžeme byť.
Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik