Slovenská ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nom. SNS) a americký minister pre efektivitu vlády Elon Musk robia v zásade to isté, len každý v inom rozsahu. Je celkom vtipné, že slovenská ministerka kultúry začala robiť poriadky skôr ako americký miliardár, čo súvisí s rozdielnymi volebnými cyklami na Slovensku a v USA, otvára svoj status bývalý novinár Peter Tóth, ktorý na sociálnych sieťach působí pod „značkou“ Ďateľ.
Ďateľ zhrnul konanie ako Martiny Šimkovičovej, tak aj Elona Muska, ktoré je v zásade podobné – rozhodli sa stopnúť financie progresivistickým aktivistom. Kým USA majú centrálnu banku, ktorá vie pohodlne realizovať rozhodnutia, Slovensko takúto vlastnú banku nemá.
„Martina Šimkovičová odpojila financovanie ideologických projektov, maskujúcich sa za kultúrne aktivity. Veľká časť ľudí závislých od štátneho financovania tvorí aktivistickú základňu Miškovej, kaderníkovej a Švejkovej strany. Nie je problém, že ministerka kultúry zastavila financovanie ideologických aktivistov,“konštatuje Ďateľ s tým, že síce urobila kus záslužnej práce, ktorú ostatné rezorty neurobili – a práve v tom je problém.
„Elon Musk sa pričinil o úplné pozastavenie činnosti USAID na deväťdesiat dní. Toto rozhodnutie sa dotklo a ešte len zásadne dotkne základne ideologických aktivistov progresívneho prúdu americkej Demokratickej strany. A preto kvičia. Úplne rovnako ako na Slovensku,“prirovnáva Ďateľ s tým, že americkí demokrati a nimi financovaná progresívna agenda doma i vo svete sa bude musieť uživiť sama.
„Pán Musk správne hovorí, že obrovské míňanie americkej federálnej vlády spôsobuje zvyšovanie inflácie, čo sa v zásade rovná okrádaniu obyčajných ľudí, žijúcich z ruky do úst. Funguje to nasledovne: Federálna vláda akumuluje v dôsledku šialeného rozhadzovania (nielen prostredníctvom USAID) obrovský dlh; na jeho splatenie nemá peniaze, a preto ich tlačí prostredníctvom centrálnej banky (Fed); to zvyšuje objem peňazí v obehu, ale aj znižuje ich hodnotu; a preto rastú konečné spotrebiteľské ceny,“približuje Ďateľ.
„Slovensko nemá centrálnu banku v pravom slova zmysle, lebo nemá vlastnú menu. Platíme eurom, čo prináša výhody aj nevýhody. Ak by mali byť predčasné voľby, navrhujem, nech sa ich témou stane okrem iného aj vytvorenie slovenskej verzie DOGE. Účelom jeho vytvorenia by boli dve priority. Po prvé, identifikovať, verejne odhaliť a následne zrušiť všetky štátne dotácie spojené s financovaním ideologických, politických a skrytých ideologických/politických aktivít takzvaného neziskového sektora. Po druhé, na európskej úrovni tvrdo presadzovať zrušenie všetkých opatrení (vrátane sankcií, importných a exportných obmedzení a financovania zbrojenia nečlenských štátov únie), ktoré prispievajú k znehodnocovaniu eura a zvyšovaniu spotrebiteľských cien,“ uzatvára Peter Tóth.
Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme.
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo môže spôsobiť redakciu Hlavného denníka už dnes:
1. nestojí za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;
2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;
3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Uveďte poznámky, prosím, uveďte "dar".
Je to jediná cesta, ako môžeme byť.
Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik