Európsky poslanec Erik Kaliňák priniesol priamo z gruzínskeho veľvyslanectva závažné zistenia o pokusoch o prevrat, ktoré majú až prekvapivé paralely so situáciou na Slovensku. Po stretnutiach s gruzínskou ministerkou zahraničných vecí a predsedom zahraničného výboru vyšli najavo znepokojujúce skutočnosti o zahraničnom financovaní protestov.
"Rovnako ako na Slovensku, aj v Gruzínsku boli organizátori financovaní zo zahraničia cez rôzne mimovládne organizácie," uviedol Kaliňák po stretnutí s gruzínskymi predstaviteľmi.
Podľa zistení gruzínskych predstaviteľov, kľúčovú úlohu zohrala tzv. Gruzínska národná légia vedená Mamukom Mamulašvilim, ktorá je oficiálnou súčasťou ukrajinskej armády.
Ich taktika zahŕňa:
Gruzínska vláda dokázala povolebný pokus o prevrat zastaviť vďaka zákonu o transparentnosti zahraničných mimovládok. "Odkryli finančné toky a občanom v plnej nahote ukázali, ako sa finančné zdroje určené na honosne znejúce témy v skutočnosti zneužívajú," vysvetlil Kaliňák.
Europoslanec poukázal na fotodokumentáciu potvrdzujúcu prepojenia medzi veliteľom Mamulašvilim a predstaviteľmi organizácie Mier Ukrajine. "To, čo sa dnes deje na Slovensku, je takmer identické s tým, čomu čelili oni pred mesiacom," zdôraznil Kaliňák s odvolaním sa na vyjadrenia gruzínskych predstaviteľov.
Situácia si podľa Kaliňáka vyžaduje pozornosť bezpečnostných zložiek na ochranu ústavného zriadenia Slovenska. Zároveň vyzval predstaviteľov Progresívneho Slovenska a denníka N, aby vysvetlili svoje stretnutia s veliteľom gruzínskej národnej légie.
Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme.
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:
1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;
2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;
3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.
Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik