Utorok v bruselskom sídle EP prebehla diskusia s Petrom Smetsom riaditeľom Európskej federácie policajných odborov o tom, ako zlepšiť prácu polície. Jedným z diskutujúcich bol aj Milan Uhrík (hnutie Republika / frakcia ESN), ktorý okrem iného hovoril aj o probléme tzv. no-go zón.
Uhríka zaujíma, prečo policajtom po tom, ako zasiahnu proti páchateľom, hrozí obvinenie za porušenie ľudských práv. Takéto obvinenia rady využívajú „ľudskoprávne“ mimovládky, ale mnohokrát aj policajná inšpekcia.
„Ako je vôbec možné, že v Európe v 21. storočí ešte stále existujú tzv. no-go zóny, teda celé mestské časti, kam sa policajti nechcú, alebo nemôžu dostať a nemôžu tam adekvátne zasahovať,“ pýta sa Uhrík.
Ten uznáva, že aj na Slovensku je nedostatok policajtov, pričom to nie je len o platoch, ale o práci na polícii – riešení konfliktných situácií, boji proti dílerom drog, či mafii. „Je to o tom, že policajti boli prijatí do svojho pracovného pomeru za istých podmienok a potom, keď príde nové politické vedenie, tak veľmi často tieto pracovné podmienky zmení, zmení sociálne benefity atď.,“ upozornil Uhrík.
„Policajná práca sa mení, ale zákony nie. A to je veľký problém," znela stručná Smetsova odpoveď.
Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme.
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo môže spôsobiť redakciu Hlavného denníka už dnes:
1. nestojí za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;
2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;
3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Uveďte poznámky, prosím, uveďte "dar".
Je to jediná cesta, ako môžeme byť.
Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik