Totalitný Brusel cenzuruje a blokuje alternatívne médiá
25 | 11 | 2024 I Ivan Brožík

Brusel používa americký špionážny program proti politikom a nemainstreamovým médiám. Potláčanie opozície je základným znakom každej diktatúry. Európska únia sa tak v podstate sama usvedčuje, že je nedemokratickým molochom, ktorý sa môže smelo postaviť vedľa akejkoľvek inej diktatúry. V priestoroch EÚ sú blokované niektoré opozičné médiá. Využívajú pritom program, ktorý – aj podľa EÚ – údajne používajú len autokracie. Informuje rakúsky web derstatus.at.

Ak teda chcete súhlas s tým, že EÚ je diktatúrou, potom vám ho podáva priamo táto organizácia. Internetový časopis na webe), ktorý oslovuje nemeckojazyčných čitateľov a patrí k oným cenzurovaným, sa pustil do pátrania, aby zistil, kam až zo strany Bruselu siaha sledovanie poslancov a cenzúra názorových oponentov.

Softvér "modrý kabát"

Cenzúrny nástroj, ktorý EÚ používa proti svojim vlastným politikom a zamestnancom, sa nazýva „Blue coat“ (modrý kabát). A „Blue Coat“ nie je len tak hocijaký softvér.

Ako uvádza nielen EÚ, ale aj rôzne „ľudskoprávne“ organizácie, tak tento nástroj sledovania a cenzúry údajne používajú iba „autokratické systémy ako Irán alebo Čína na sledovanie svojich občanov a na cenzúru internetu.“

Samotná EÚ dokonca zakázala predaj tohto špionážneho softvéru „nepriateľským“ štátom. Údajne z obavy o tamojšiu opozíciu.  Teraz sa ukazuje, že EÚ sama používa americký program na cenzúru internetu a potláčanie názorovej opozície!

Europarlament je cenzorský orgán

Cenzúra alternatívnych webov v Európskom parlamente vynáša na svetlo stále viac alarmujúcich skutočností. Ďalšie pátrania ukazujú, že samotný Parlament EÚ používa americký cenzúrny nástroj, ktorý sa používa v diktatúrach po celom svete, na obmedzovanie slobody občanov v oblasti informácií.

Napríklad  kategórie „modrý kabát“  sa používajú na zariadeniach zamestnancov EÚ a volených úradníkov na blokovanie kritických médií.

„Modrý kabát“ je náš starý známy. Spyware sa používa na cenzúru internetu a na sledovanie občanov v  Sýrii, Rusku, Číne, Egypte, Iráne  a  ďalších krajinách , ako odhalil Washington Post v roku 2013.

Západ to kritizuje. Organizácia „Reportéri bez hraníc“ opakovane odsúdila používanie amerického špionážneho nástroja.

Európsky parlament používa kategórie „modrý plášť“:

Kritickí politici a opozičné médiá: Špehujú USA EÚ?

Skutočnosť, že EÚ zjavne nainštalovala špionážny a cenzúrny softvér z USA do zariadenia Európskeho parlamentu, vyvoláva mnoho otázok:

1) Prečo predkladá svojim zamestnancom a politikom cenzurovanú verziu internetu, podľa vzoru krajín, ktoré za to isté kritizuje?

2) Špehuje EÚ sama politika týmto americkým softvérom, číta ich pracovné dokumenty v štýle „Veľkého brata“? Pravdepodobne áno.

3) Špehujú USA Európsky parlament prostredníctvom tohto softvéru? To je asi najdôležitejšia otázka.

Edward Snowden odhalil, ako USA špehovali politikov po celom svete prostredníctvom rôznych technologických spoločností pomocou sledovacieho programu „PRISM.“

Vtedajšia nemecká kancelárka Angela Merkelová bola tiež výrazne ovplyvnená, keď po tom, ako "náhle" politicky úplne „otočila“ a zaviedla politiku otvorených hraníc, sa zistilo, že bola sledovaná USA.

„Blue Coat“ je uvedený vedľa „PRISM“ medzi 3 najlepšími vládnymi špionážnymi softvérmi

Skutočnosť, že EÚ sa zjavne spolieha na špionážny softvér zo zámoria, je z hľadiska bezpečnostnej politiky veľmi sporná a vyžaduje ďalšie objasnenie.

EÚ prijala opatrenia proti šíreniu spywaru – a sama ho používa.

Ale je to ešte oveľa horšie! EÚ aj podnikla kroky proti distribúcii spywaru do „autokratických štátov.“ Dokonca aj pred rokom 2013  „Európska únia a USA zakázali vývoz softvéru a hardvéru pre dohľad nad internetom režimom v Sýrii a Iráne.“

EÚ už teda podnikla kroky proti softvéru, ktorý sama používa proti svojim poslancom a zamestnancom. Dôvod: Pretože „autokratické“ režimy by cenzurovali a špehovali opozíciu.

To vyvoláva otázku:  Ako autokratická je EÚ  podľa svojej vlastnej západnej definície, keď kontroluje opozičných poslancov  prostredníctvom parlamentných zariadení s rovnakým softvérom a cenzuruje kritické médiá?

Tieto a ďalšie otázky bude rakúsky politik Hauser klásť v Bruseli.

Škandál potrebuje naliehavé objasnenie

EÚ musí zverejniť, do akej miery a prečo používa „modrý kabát“ vo svojich systémoch. Treba tiež objasniť, či EÚ využíva tento systém aj na sledovanie občanov EÚ.

Predovšetkým si treba ujasniť,  či a aký prístup majú zahraničné služby z USA k údajom politikov z EÚ .

EÚ používa americký špionážny softvér na cenzúru a špehovanie, europoslanci teraz požadujú vysvetlenie.

Mnoho Európanov je skutočne natoľko naivných, že veria, že im EÚ prináša len samé výhody

To však môžu v skutočnosti tvrdiť len tí, ktorí sú nejako napojení na bruselské peňazovody.

Pre všetkých ostatných, teda väčšinu, ide o spolok diktátorov, ktorých cieľom je presadzovať čo najničivejšiu politiku pod pláštikom „všeobecného blaha.“ A pre vaše blaho tiež dve volebné obdobia zavádzala Jourovú cenzúru (teraz ju nahradila akási fínska cenzúrna fanatička).

Teraz chcú kritickí členovia europarlamentu vedieť, prečo je im odopierané sledovanie niektorých médií. Gerald Hauser (FPÖ) sa vo svojej otázke zameriava na cenzúrny nástroj „Modrý kabát“, ktorý sa používa aj v autoritárskych režimoch.

Tomasz Froelich (AfD) chce od šéfky EK Leyenovej získať zoznam stránok, ktoré sú blokované.

„Blue Coat“ bol pred niekoľkými rokmi predaný spoločnosti „Symantec“

„Symantec“ zase patrí do americkej skupiny „Broadcom“ zo Silicon Valley. V apríli 2024 sa niekoľko protimonopolných úradov EÚ a Komisie zameralo na samotnú spoločnosť Broadcom.

Boli v nej zistené také praktiky ako dvanásťnásobné ceny a vydieranie!

Okrem nástroja NSA „PRISM“ sa tiež „Modrý kabát“ kvalifikoval medzi 3 najväčších „nepriateľov internetu“

1. Prečo sa zástupcovia a zamestnanci EÚ nemôžu sami rozhodnúť, ktoré správy si prezrú?

2. Kto rozhodol, že Európsky parlament použije kontroverzný americký cenzúrny nástroj „Modrý kabát“, ktorý sa niekedy používa na cenzúru a sledovanie občanov v Číne, Rusku a Sýrii, voči poslancom a zamestnancom?

3. Aké ďalšie webové stránky sú na cenzúrnom zozname?

Snímka z obrazovky, ktorá sa ukazuje pri cenzurovaných stránkach, jasne uvádza, že EÚ používa „Blue coat:“

EÚ využíva k cenzúre aj ďalší nástroj CIA: NewsGuard.

„News Guard“ je nástroj spojený s CIA a NSA. EÚ začala spolupracovať s NewsGuard v rámci Aktu o digitálnych službách. Organizácia dostala od Európskej únie až  93 000 eur  iba za tri roky.

Vyplýva to z vyšetrovania, vedeného poslankyňou Virgíniou Joronovou (RN) v januári tohto roku.

Európska komisia vo svojej odpovedi na túto otázku vysvetľuje:

„Boj proti dezinformáciám vyžaduje prispenie širokého spektra aktérov. EÚ na tento účel prijala niekoľko opatrení vrátane aktu o digitálnych službách, kódexu zásad boja proti dezinformáciám a Európskeho strediska pre sledovanie digitálnych médií.“

„News Guard“ vedie zoznamy „nebezpečných stránok“ a odovzdáva ich vládam, EÚ a korporáciám

 Nazýva to „dezinformačným trackerom.“  Organizácia vykonáva túto činnosť tajných služieb úplne otvorene.Na svojich webových stránkach sa chváli bojom proti „dezinformáciám“. O tom, čo je to „dezinformácia,“ rozhodujú vládcovia. To bolo nedávno preukázané otázkou dvoch právnikov na štúdiu „fake news“ v Európskom parlamente.

„NewsGuard“ nie je detská hra, ale nebezpečný cenzúrny nástroj, ktorý by mal byť v suverénnom štáte zakázaný. A organizácia to neskrýva. Na svojich webových stránkach sa chváli, že využíva  vyslúžilého šéfa CIA a NSA Michaela Haydena  ako poradcu.

Hayden je známy svojim výrokom:  „Zabíjame ľudí pomocou metadát“

V roku 2014 počas diskusie na Univerzite Johnsa Hopkinsa potvrdil, že americká armáda lokalizuje ľudí pomocou dát z mobilných telefónov, aby ich neskôr zavraždila bezpilotnými lietadlami. To je v médiách označované ako „mimosúdne zabitie.“

Nemecká spravodajská služba BND uviedla

Potvrdzujeme tak výpoveď bývalého amerického pilota bezpilotného lietadla Brandona Bryanta, že  americká armáda používa údaje o pripojení  k  nájdeniu a zabitiu podozrivých . 

Čísla mobilných telefónov, ktoré preto môžu slúžiť ako základ pre takéto  mimosúdne popravy , sú tiež  odovzdávané Federálnou spravodajskou službou (BND) americkým úradom .

„NewsGuard“ uvádza Haydena ako konzultanta na svojej strane:

Skutočnosť, že EÚ  spolupracuje s touto organizáciou napojenou na CIA  a tiež ju usilovne finančne podporuje, je úplne škandálna. O suverenite v tejto EÚ nemôže byť ani reči.

Hlavná úloha EÚ?

Má okrem iného dohliadnuť aj na to, že Európa nebude USA konkurovať...

Píše citovaný rakúsky web.

Nikto nedokáže tak zhovädiť českého prezidenta, ako len on sám
Prezident Českej republiky napísal otvorene rusofóbny list Donaldovi Trumpovi, konštatuje agentúra RIA - novosti. Spojené štáty a Európa vraj "musia stáť spolu proti Rusku". Uvádza sa to v liste českého prezidenta Petra Pavla, ktorý 20. novembra... Čítať ďalej
25 | 11 | 2024 | Ivan Brožík

Vážení naši čitatelia

Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme. 
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:

1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;

2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;

3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.

Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok