Policajná brutalita ako premiérska téma? Poďme do toho, ale od piky!
14 | 11 | 2024 I Roman Martiška

Policajná brutalita v Košiciach, po ktorej zomrel 48-ročný muž, sa má podľa opozície a s ňou spriaznenými médiami stať premiérskou témou. Premiérovi Robertovi Ficovi začali médiá pripomínať ako údajne radikalizoval verejnú po smrti Jozefa Chovanca, ktorý zomrel po policajnom zásahu na bruselskom letisku. 

Opozícia s médiami žiadajú hlavu ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka, a dokonca sa skloňuje meno policajného prezidenta Ľubomíra Soláka, ktorého by po tomto incidente vraj nemal prezident Peter Pellegrini vymenovať za generála. 

Všetci, naprieč politickým a mediálnym spektrom, sa asi zhodneme, že policajt, ktorý umlátil občana na smrť si zaslúži basu, a to natvrdo. Môžeme špekulovať, či si policajt nezaslúži dvojnásobný trest, keďže reálne zneužil uniformu, ktorú nosí na našu ochranu. Čo má, ale spoločné úmrtie Chovanca a muža v Košiciach?

Mimoriadne nechutné vytĺkanie politického kapitálu

Obaja zomreli po policajnom zásahu, ale tu podobnosť končí. V Belgicku to od začiatku vyzeralo, a napokon sa to aj potvrdilo, že orgány v Belgicku sa budú snažiť prípad zamiesť pod koberec. Hajlujúca policajtka pri fyzicky likvidovanom občanovi cudzieho štátu, to bolo na medzinárodný škandál. Policajta z Košíc dva dni od incidentu vyšetrovala Policajná inšpekcia a o týždeň už policajt stál pred súdom, ktorý mu udelil väzobné stíhanie. Kde pochybili orgány činné v trestnom konaní? Údajne kolega dotyčného policajta prípad neohlásil, a teda by mal byť stíhaný aj on, ale je už prípad skončený? Nie je, na rozdiel od prípadu Chovanca, ktorý skončil, tak, že neskončil…

“Mal dostať pokutu a nie zomrieť,” tvrdí a veľmi správne šéfredaktor denníka N Matúš Kostolný. Lenže, čo má spoločné s policajtom, ktorý dobil muža na smrť premiér Fico, minister vnútra Šutaj Eštok alebo policajný prezident Soták? Možno sú s ním bratranci z miliónteho kolena, po Adamovi a Eve určite, ale ani jeden z troch spomenutých nemôže niesť zodpovednosť za policajta, z ktorého sa stal psychopat.

Ak sa z policajnej burality má stať premiérska téma, tak poďme do toho. Určite to privíta Milan “Hugo” Horeličan, ktorý sa po policajnej brutalite stal invalidom odkázaným na pomoc druhých! A pozor, Horeličan nebol žiadny delikvent, ktorý by niečo kradol, ale nemal rúško na vlakovej stanici, čo bol dôvod na policajnú brutalitu, ktorá zo zdravého chlapa urobila mrzáka…

Ako sa policajt z Košíc správal v čase pandémie? V zbore bol 25 rokov, teda zažil v uniforme aj túto dobu! Kde boli šéfredaktori červených denníčkov vtedy, keď napr. Horeličan prišiel o zdravie? Nie pre krádež, ale preto, že nemal rúško!

Policajná brutalita na linke Brusel-Bratislava-Košice

Toto nie je ačohentizmus, ktorý predvádzajú červené denníčky porovnávajúce brutalitu v Bruseli a v Košiciach. Milan v Bratislave, Ľubomír v Košiciach narazili na, jednotlivcov, psychopatov jedného systému. Jediným rozdielom medzi prípadom z Bratislavy a z Košíc je ten, že Milan mohol byť odstrašujúcim príkladom, lebo Igor Matovič nemal “policajtov, aby chránili každý okres a opatrenia boli založené na strachu”. Ľubomír v Košiciach mal smolu na hovädo v uniforme, ktoré sa politicky snaží zneužiť nemohúca opozícia.

Zatiaľ môžeme povedať, že 15 rokov pre policajta z Košíc je málo, ale ak ich dostane, tak to je o 15 rokov viac ako dostali policajti, ktorí v čase pandémie robili z občanov mrzákov…

Linka Brusel-Bratislava-Košice v znamení policajnej brutality, každý prípad iný. Prečo zlyhávajú tí, ktorí majú pomáhať a chrániť?

Vážení naši čitatelia

Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme. 
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:

1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;

2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;

3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.

Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok