Draxler TVRDO odrovnal Naďa a Valášeka. Takýto náklad len tak ľaho nerozdýchajú
29 | 08 | 2024 I Ivan Mihale

Z mŕtvych vstal poľný maršál Naď a rozhodol sa z Povstania si urobiť veľkú letnú tému. Slovenské národné povstanie, ktorého 80. výročie si pripomíname práve dnes, sa stalo jednou z kľúčových a pozitívnych udalostí slovenských dejín. Dva mesiace sa proti nemeckej presile bránilo približne 60.000 vojakov armády a 18.000 partizánov, spolu so Slovákmi aj príslušníci iných národov. Neúspešná osoba Jaroslav Naď (Demokrati)  na sociálnej sieti napísal status k SNP a dostal neuveriteľnú "nakladačku" od bývalého ministra Juraja Draxlera.

Podľa odborníkov Sovietsky zväz mal na porážke Nemecka rozhodujúcu zásluhu. Bez ohľadu na potrebu sovietskeho zväzu a dnes už len samotného Ruska vyhlasovať sa za suverénneho víťaza 2. svetovej vojny pravdou je, že zvíťazil každý, kto sa zúčastnil v boji či odboji proti Nemecku. Vojna sa oprávnene nazýva „Svetová“ a víťazstvo v nej patrí celému protifašistickému svetu.

V skratke - jediné šťastie, že to Povstanie neriadili Kostolný, Baloghová, Valášek, a to všetko pod vrchným velením poľného maršála Naďa

Jarík a jeho orientácia

“SNP v sebe nesie množstvo odkazov hrdinstva, obety a sily postaviť sa za dobrú vec. To všetko platí, je nemenné a malo by byť v našich mysliach zakaždým, keď vidíme akúkoľvek krivdu alebo neprávosť, ktorá zasiahne ľudí len pre to, že si chce niekto uspokojiť svoje mocenské chute. Dnes však chcem pripomenúť, že povstanie ukázalo, že sme sa mohli spoľahnúť na krajiny západu a presne tak, ako sme vtedy bojovali proti zlu menom Hitler, dnes nie je Putin v ničom iný. Predstavte si, že by národ počas SNP vyznával hodnoty politiky na všetky štyri svetové strany tak, ako to robí súčasná vláda. Takáto politika je bezhodnotová. Pomôžem si slovami Václava Havla, ktorý povedal, že nemožno byť neutrálny medzi dobrom a zlom.,” napísal Jaroslav Naď.

Náklad od Draxlera

"Povstanie: kaviareň sa zbláznila. Politici aj novinári si vrazili do uší striekačky a spravili klystír mozgov. To, aký výplach predviedli, je aj na ich pomery úžasné:

Z mŕtvych vstal poľný maršál Naď a rozhodol sa z Povstania si urobiť veľkú letnú tému. Pozerám na jeho status o tom ako "...povstanie ukázalo, že sme sa mohli spoľahnúť na krajiny západu a presne tak, ako sme vtedy bojovali proti zlu menom Hitler, dnes nie je Putin v ničom iný..." cituje Draxler Naďa a spustil:

 “Jarko, ty nebetyčný, s prepáčením, ch*j, SNP fungovalo PRESNE na princípe orientácie na východ aj na západ, ty magor. Dokonca v danej chvíli najmä na východ. Ako by asi dopadlo, keby si povstalci povedali, že oni nebudú prijímať vojenskú pomoc od sovietskeho Ruska, lebo fujky, oni si počkajú, či náhodou niečo nepriletí zo Západu? Samozrejme, nesmie chýbať Putin, vraj rovnaký ako Hitler. Toto napíše naozaj len čistý kretén.”

Dotkol sa aj slov Tomáša Valášeka z PS, ktorý povedal: “V čase, keď sa opäť otvárajú otázky o geopolitickom smerovaní Slovenska, je osobitne dôležité, aby tieto západné a demokratické korene Povstania boli primerane zdôraznené…” Povstanie vraj malo za cieľ “…návrat do komunity prosperujúcich, slobodných a západoeurópskych krajín, medzi ktoré ČSR patrila pred vojnou.”

“Heh. V skutočnosti Vianočná dohoda, ktorá vytvorila Slovenskú národnú radu ako jediný orgán zodpovedný za domáci odboj, spomína len jeden štát menovite okrem ČSR. A to Sovietsky zväz: “Želáme si úzku spoluprácu so všetkými slovanskými štátmi a národmi, menovite s SSSR, v ktorom vidíme záštitu slobodného života a všestranného rozmachu malých národov vôbec a slovanských zvlášť. Budúca Č-SR má viesť svoju zahraničnú politiku v duchu týchto zásad, a preto sa má na poli zahraničnopolitickom a vojenskopolitickom opierať o SSSR.” Čiže, pán poslanec, tie drísty o západnom smerovaní SNP si strč niekam veľmi hlboko do zadnej časti tela, aj s dúhovými kolíkmi,” reagoval Draxler.

Exministra zarazili aj vyjadrenia šéfredaktorov SME a Denníka N. “Ak by Fico a Pellegrini uctievali Povstanie, museli by stáť na strane Ukrajiny, ktorá sa práve teraz Rusku bráni,” uviedol Kostolný z N-ka.

Tak ešte raz, aby bolo jasné, pripomína vyššie menovaným Draxler:

"SNP prebehlo preto, že sa k územiu Slovenského štátu blížila sovietska armáda. Nebol to žiaden bezuzdný, amatérsky výkrik do tmy, ale bol tam jasný kalkul, že Sovieti prídu tak ti či tak. Podobne, ako dovtedy, kým bolo Nemecko v regióne dominantné, sa rovnakí ľudia proti nemu nebúrili. Preto Povstanie viedli ľudia, ktorí dovtedy pracovali na vysokých postoch režimu, od generálov po štátneho bankára Karvaša.

Na druhej strane vzbura ani náhodou nebola ekvivalentom zúrivého ťukania do klávesnice, títo ľudia reálne nastavili krk a mnohí z nich na to aj doplatili.

Vedenie povstania malo veľmi jasnú orientáciu na spoluprácu so Sovietskym zväzom. Je pravda, že len komunistická časť vodcov povstania si priala vyslovene úzku spoluprácu so Sovietmi, a v zásade málokto (a to vrátane komunistov) tu chcel vidieť čistky a represie aké si Sovieti zažili napríklad aj tesne pred vojnou.

Ale rastúca moc Sovietskeho zväzu sa brala ako fakt a aj mnohým nekomunistickým politikom vyhovovalo, že Sovietsky zväz bol akousi protiváhou Západu a predvojnového systému, keďže málokto chcel návrat do kapitalizmu a buržoáznej demokracie aká fungovala v ČSR v medzivojnovom období.

O tom hovorí aj spomínaná Vianočná dohoda: “Myšlienku demokracie je treba preniesť a prehĺbiť i na pole hospodárske a sociálne tak, aby rozdelenie národného dôchodku medzi všetko obyvateľstvo bolo čo najrovnomernejšie a aby život každého občana bol ľudský a dôstojný.”

Veď už o rok, v októbri 1945, prezident obnovenej ČSR E. Beneš dekrétmi znárodnil rozsiahle časti hospodárstva: banky a poisťovne, bane, oceliarne, kovospracujúce a elektrotechnické podniky s viac ako 500 zamestnancami, väčšina chemickej výroby krajiny, cukrovary, liehovary, atď. (Plus, samozrejme, majetky Nemcov a Maďarov.)

Polovicu hospodárstva znárodnil ešte “demokratický” Benešov režim, až zvyšok si potom počkal na komunistický prevrat v roku 1948.

Bolo to v rámci rovnakého politického myslenia, aké formovalo aj vznik SNR, ktorá riadila odboj na Slovensku: bojovalo sa proti Nemecku, ale AJ za iné povojnové usporiadanie.

V skratke - jediné šťastie, že to Povstanie neriadili Kostolný, Baloghová, Valášek, a to všetko pod vrchným velením poľného maršála.

To je ale história tak komplikovaná, že by sa z nej vyššie spomenutým propagandistom zablokovali mozgové závity. Zvlášť poľnému maršálovi. Ten si proste ide svoje, čo to len dá,” zareagoval Draxler.

Bývalé OĽaNO sa rozpadá. Tankó prezradil viac
Poslanec Národnej rady (NR) SR Viliam Tankó končí v Matovičovom hnutí, Za ľudí, KÚ. Pôsobiť bude ako nezaradený poslanec, informoval v utorok hovorca hnutia Matúš Bystriansky. V stredu Tankó prezradil viac: Cítiť napätie v hnutí a aj medzi... Čítať ďalej
29 | 08 | 2024 | Ivan Mihale

Vážení naši čitatelia

Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme. 
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:

1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;

2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;

3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.

Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik