TRANSRODOVÍ ŠPORTOVCI vyvolávajú konflikty svojim fyzickým zvýhodnením pri športových podujatiach
30 | 12 | 2023 I Dušan Janek

Spory o transrodových bežcoch v bežeckých pretekoch pretrvávajú. Podľa zvláštnych pravidiel v týkajúcich sa takýchto podujatí, kde mohli pretekať bežci s vlastnou identifikáciou vyhrali aspoň tri "transatlétky" – pôvodne mužského pohlavia. Dosiahli i nové "ženské rekordy", varujú správy.

Tradičný „Parkrun,“ ako sa volá toto podujatie, by mal mať svoje vládne financovanie znížené, ak sa mu nepodarí chrániť ženy bežkyne pred transgender rivalmi, tvrdí dnes správa podporovaná olympionikmi. Biologickí muži majú najmenej tri záznamy takéhoto konania, keď sa ho zúčastnili transgenderové osoby. Politika tejto športovej udalosti povoľuje zúčastňovať sa behu osobám, ktoré sa identifikujú podľa vlastného výberu.

Rodová ideológia ohrozuje spravodlivosť a bezpečnosť súťaží pre ženy a dievčatá, uviedla analýza podporovaná i takými športovkyňami ako sú Martina Navrátilová a Sharron Davies.

Ak bude súčasná situácia pretrvávať, ženy sa môžu športovým podujatiam odcudziť

Správa tiež tvrdí, že ženy by sa mohli odcudziť najvýznamnejším športovým disciplínam, keď budú inštitúcie povoľovať zúčastňovanie sa osobám, ktoré sú fyzicky proti nim zvýhodnené, teda mužom, sebaidentifikujúcim sa ako ženy. Uvádza sa tiež, že Sports England, vládny orgán pre komunitný šport, by sa mal vyjadriť voči Parkrunu. Mal by zhromažďovať údaje účastníkov založené na biologickom pohlaví, a nie na „rodovej identite“ a aktualizovať záznamy o kurze, aby odrážali skutočný stav. V správe sa tiež dodáva: „Ak sa tak nestane do 12 mesiacov, finančné prostriedky daňových poplatníkov by sa mali stiahnuť.“

Rozhodnutie športových asociácií získali národnú pozornosť, keď ich citovala Mara Yamauchiová, bývalá britská olympionička.  Ako príklad toho, čo tvrdila, bolo vylúčenie športovkýň a ich úspechov v mene „inkluzívnosti“.

V správe sa uvádza: „Vzhľadom na skutočnosť, že muži majú vo všeobecnosti výkonnostnú výhodu oproti ženám najmenej 13 percent, je nepravdepodobné, že biologická žena v budúcnosti porazí napr. bežca/bežkyňu  Siân Longthorpe. Transgender športovkyňa Longthorpe je tiež držiteľkou ženského rekordu vo veku 40 - 44 rokov, ako aj úplného ženského rekordu v Parke v Devone a ženského rekordu vo veku 40 - 44 rokov v Torbay Velopark."

Pozoruhodné financovanie Purkrunu nedefinujúceho sa ako športové podujatie poburuje skutočných športovcov. „Prijímajú finančné prostriedky od športovej organizácie Sport England... Výsledky Parkrunu sú zverejňované každý týždeň na športovej webovej stránke Power of 10, a napriek tomu, že sú permanentne spochybňované, odpoveďou je, že Parkrun „nie je športové podujatie.“ To si navzájom odporuje, ibaže výnimky sú v takýchto prípadoch trestuhodne opomínané. „Nemôžu mať oboje a odrádzajú si tým aj ženské športovkyne. Je úplne jasné, že sa diskutovalo o zastavení publikovania týždenných výsledkov a štatistík, aby sa predišlo riešeniu problému, ale to opäť znevýhodní iba ženy.“

V správe sa tiež uvádza, že pri registrácii v Parkrune sú bežci požiadaní skôr o svoju genderovú identifikáciu ako o pohlavie a môžu si vybrať  aj voľbu „radšej nehovoriť“ a „inú rodovú identitu“ okrem jasnej definície muž-žena. Správa tiež udáva, že „... každý muž alebo žena je schopný vstúpiť do akejkoľvek kategórie, preto sú všetci zmiešaným pohlavím.“

Mnoho športovcov s takýmto trendom nesúhlasí. Samotní bežci mužského pohlavia často hovoria, že nie je fér, aby sa ženského behu zúčastňovali „transgenderoví“ športovci, pretože sa ženy fyzickými parametrami nemôžu rovnať mužom. Tvrdia, že športové organizácie by mali ochraňovať práva žien a nepodliehať sociálnym trendom.

Mužským športvcom je to jasné. Bude to konečne jasné aj pseudoženským športovkyniam?

James Davis, mužský držiteľ rekordu Parkrun v Church Mead v Buckinghamshire, v správe uviedol: „Rozhodne nesúhlasím s politikou Parkrunu týkajúcou sa sebaidentifikácie, pretože je to nehorázne nespravodlivé voči ženám. Muži ako ja majú oproti ženám mnoho fyziologických výhod, ktoré nám umožňujú bežať rýchlejšie ako ekvivalentná športovkyňa, ktorá je na rovnakej úrovni. Napríklad môj rekord v tomto behu je 17:09, ženský rekord na rovnakom kurze je 19:20. Každému normálne uvažujúcemu človeku je jasné, prečo.“

Momentálna situácia vyzdvihujúca práva „transgenderových osôb“ s inou „sebaidentifikáciou“ teda paradoxne znevýhodňuje práva žien. Kam až táto absurdná situácia zájde si môžeme iba domyslieť.

Farár Kuffa: Nedajme si zmagoriť deti!
Najlepšie video,ktoré si u nás našlo miesto.. <iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fnezaockovany%2Fvideos%2F3664323287135688%2F&show_text=false&width=560&t=0"... Čítať ďalej
27 | 12 | 2023 | Ivan Mihale

Vážení naši čitatelia

Hlavný denník prežil jeden z najťažších rokov. Niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu". Ďakujeme vám, že sme pre vás prvou voľbou v čerpaní informácii.

Naďalej nám môžete pomôcť aj materiálne. Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Spoločne budeme naďalej silní! Ďakujeme vám!

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik