V piatok sa Peter Pellegrini chystá predstaviť verejnosti svoju novú knihu, na ktorej nejaký čas pracoval. To, že vychádza pred voľbami nie je náhoda. „Hovorím o stave normálnosti,“ napísal Pellegrini k svojej knihe na Facebooku.
Pellegrini konštatuje, že nežijeme normálne časy a uvádza niekoľko príkladov, prečo je naša situácia nenormálna. Vo výpočte pokračuje vo svojej novej knihe. Pellegrini nie je jediný, kto píše knihu. Svoje pamäti chystá aj Alena Zsuzsová, knihy však napísalo aj mnoho politikov.
„Nie, nie je normálne, že sme mali na Slovensku takmer rok vládu bez dôvery. Nie je to normálne nikde na svete. Na Slovensku je to o to horšie, že to bola mizerná vláda v demisii, vedená neschopným premiérom, ktorý si namiesto práce pre ľudí robil politickú kampaň svojej novej strane. Nie je normálne, aby sa všetky kauzy zmietli zo stola len preto, že je ich priveľa a novinárom sa ich nechce dosledovať do konca. Nie je normálne, aby nikto nebol schopný vyvodiť politickú zodpovednosť za osobné zlyhania. To je šialené, nie normálne,“ konštatuje Pellegrini.
&id=100044142110660„Expremiér Heger nazval tento stav „krízou chaosu“. To je teda vskutku svetový unikát – 𝗲𝘀̌𝘁𝗲 𝗮𝗷 𝗰𝗵𝗮𝗼𝘀 𝘀𝗮 𝘂 𝗻𝗮́𝘀 𝗱𝗼𝘀𝘁𝗮𝗹 𝗱𝗼 𝗸𝗿í𝘇𝘆. Vo výpočte nenormálností bývalej vlády by sa dalo pokračovať ešte hodiny, ale to nie je cieľom. Ako z toho von? To si môžete prečítať v mojej novej knihe,“ odporúča predseda Hlasu.
Svoje pamäti cez advokáta Štefana Neszméryho avizuje aj Alena Zsuzsová.
„Každý si myslel, že medzi Kočnerom a Zsuzsovou bola nejaká intimita, ale ich vzťah neprekročil osobnú hranicu. Možno to opíše Alena vo svojej knihe,“ hovorí Neszméry o jednom z možných motívov knihy. Možno však bude písať aj o tom, ako to bolo skutočne s vraždou Jána Kuciaka. Možné však je aj to, že kniha bude o ťažkom živote za múrmi väzenia. Jedným z motívov však môžu byť aj jej medializované kontakty s rôznymi politikmi. Glváč (Smer), Kollár (Sme rodina) či Danko (SNS) sa v tejto súvislosti spomínali najčastejšie. Rovnako aj Daniel Lipšic, no ten kontakt s ňou poprel.
Nie len ich, ale aj mnohých ďalších politikov spája fakt, že po stiahnutí sa z politického života sa venovali písaniu. Rudolf Schuster aj na politickom dôchodku napísal 19 kníh, medzi ktorými nechýbali cestopisy, ale aj literatúra faktu, či román.
Jednu knihu napísal Mikuláš Dzurinda, dva tituly vyšli Vladimírovi Mečiarovi a písaniu nejaký ten deň obetoval aj František Mikloško. Asi najznámejším niekdajším politikom, ktorého knihy sú doslova bestsellermi, je Jozef Banáš, ktorý pôsobil okrem iného aj v diplomacii.
Stojíme na vašej strane, stojíme na strane čitateľov, ako dobrá protiváha mainstreamu. V Hlavnom denníku nájdete to, čo inde zbytočne hľadáte. Dnes potrebujeme vašu pomoc a podporu.
Číslo účtu pre finančné dary: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Podporiť nás môžete finančným darom v ľubovoľnej výške, do poznámky prosíme uviesť "dar". Spoločne dokážeme byť silní!
Ďakujeme
Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik