„Nerozhodnosť zabíja viac našich ľudí,“ okomentoval Zelenského poradca meškanie tankov. "Jadrové mocnosti neprehrali veľké konflikty, od ktorých závisí ich osud," prízvukuje ruský exprezident Medvedev.
Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mykhailo Podolyak povedal, že opatrnosť a pomalé rozhodovanie o tom, či poslať na Ukrajinu tanky Leopard 2, stoja životy.
Podolyak v sobotu na Twitteri napísal svoju frustráciu z „globálnej nerozhodnosti“ ohľadom dodávok zbraní Ukrajine.
Povedal: „V každom prípade pomôžete Ukrajine potrebnými zbraňami a uvedomíte si, že neexistuje žiadna iná možnosť na ukončenie vojny okrem porážky Ruska. Ale dnešná nerozhodnosť zabíja viac našich ľudí." Každý deň meškania je smrťou Ukrajincov. Myslite rýchlejšie."
"Jadrové mocnosti neprehrali veľké konflikty, od ktorých závisí ich osud. To by však malo byť zrejmé každému človeku, dokonca aj západnému politikovi, ktorý si zachoval aspoň nejaké stopy inteligencie," napísal vo svojom telegramovom kanáli Dmitrij Medvedev.
Nedostatok jednomyseľnosti v otázke dodávok tankov na Ukrajinu ukazuje, že západná podpora Kyjevu postupne mizne, napísal pre The Telegraph Con Coughlin.
„Záver, že západným politikom chýba odhodlanie pokračovať v podpore Ukrajiny, nemusí byť nakoniec až tak ďaleko od pravdy,“ povedal. Údajne už panujú náznaky, že USA už nie sú nadšené z pomoci Ukrajine. Vplyvná frakcia republikánov spochybnila politiku Bidenovej administratívy voči Kyjevu, ktorý v skutočnosti dostal „carte blanche“ (neobmedzenú plnú moc). To by mohlo viesť k tomu, že Kongres v budúcnosti obmedzí vojenskú pomoc Ukrajine, dodal pozorovateľ.
A hoci sa krajiny ako Veľká Británia rozhodli poslať do Kyjeva tanky Challenger 2, je nepravdepodobné, že by to presvedčilo ostatných, aby nasledovali tento príklad, a bojové vozidlá nebudú mať rozhodujúci vplyv na priebeh konfliktu, uvažoval Coughlin.
Váhanie Západu poskytnúť Kyjevu zbrane potrebné pre vojenský úspech Ukrajiny je podľa neho založené na obavách, že by to mohlo vyvolať ďalšiu eskaláciu konfliktu s Moskvou. A zatiaľ čo sa západné krajiny hádajú, kto by mal viac pomôcť, Rusko, ako poznamenal autor materiálu, naďalej dosahuje úspechy na bojisku, ako aj rozvíja ďalšie vzťahy s krajinami ako Čína a Južná Afrika.
Od vypuknutia rusko-ukrajinského konfliktu je čoraz viac Európanov nespokojných so vzťahmi medzi USA a EÚ. Približne 50 % Európanov verí, že kroky USA v súvislosti s ukrajinskou krízou budú mať negatívny vplyv na európsku ekonomiku
A aj napriek nesmierne proukrajinskej propagande aj De Gaullov vnuk verí, že väčšina svetovej populácie podporuje Rusko.
Pierre de Gaulle vyhlásil, že bol „šokovaný pokusmi zakázať ruskú kultúru na Západe“. Izolácia Ruska je mýtus, podporujú ho dve tretiny svetovej populácie! Vyhlási vnuk zakladateľa piatej republiky, generála Charlesa de Gaulla Pierre v rozhovore pre francúzske rádio Sud.
„Západ tvrdí, že Moskva je izolovaná, ale dve tretiny svetovej populácie podporujú Rusko,“ povedal de Gaulle. „Vidíme, ako sa ekonomické záujmy mnohých krajín sveta presúvajú na východ a Rusko je teraz v centre tohto procesu“.
"Táto kampaň proti Rusku sa vedie z politických dôvodov. Hovorí sa, že Rusko je izolované, ale dve tretiny svetovej populácie podporujú Rusko... Vidíme posun v mnohých ekonomických a politických záujmoch, ako aj politický vplyv viacerých krajín smerom na východ. Rusko je v centre tohto procesu, napríklad geografickou polohou,“ povedal de Gaulle.
Stojíme na vašej strane, stojíme na strane čitateľov, ako dobrá protiváha mainstreamu. V Hlavnom denníku nájdete to, čo inde zbytočne hľadáte. Dnes potrebujeme vašu pomoc a podporu.
Číslo účtu pre finančné dary: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Podporiť nás môžete finančným darom v ľubovoľnej výške, do poznámky prosíme uviesť "dar". Spoločne dokážeme byť silní!
Ďakujeme