Mindy vytvorili dizajnéri a ich model ukazuje, aký vplyv bude mať po tisícročí používania smartfónov a počítačov na fyziognómiu človeka. Ako budú vyzerať naše prapravnúčatá?
"Aby sme si plne uvedomili vplyv každodenných technológií na nás, získali sme vedecký výskum na túto tému predtým, ako sme spolupracovali s 3D dizajnérom na vytvorení budúceho človeka. Jeho telo sa fyzicky zmenilo v dôsledku neustáleho používania smartfónov, notebookov a iných technológií," vysvetlili.
Mindy má zhrbený chrbát a široký krk. Takzvané "textové pazúre" a dokonca aj druhé očné viečko má iba najnovší model. Výskumníci tvrdia, že práve Mindy môže predstavovať bežný vzhľad človeka v roku 3000.
Za tvar chrbta a krku sú zodpovedné roky pozerania sa dole do smartfónov alebo nahor na monitory. Naše ruky budú podľa modelu v dôsledku neustáleho držania smartfónov natrvalo tvarované do tvaru pazúrov.
Podľa výskumníkov nás čaká aj zhrubnutie lebky a zmenšenie mozgu Rádiofrekvenčné žiarenie zo smartfónov, ak nemu bude mozog vystavený, by mohlo spôsobiť vážne zdravotné následky. Obzvlášť u detí, keďže ich lebečné kosti sú tenšie. Absorbujú tak 3x viac žiarenia, ako mozog dospelého človeka. Zhrubnutie lebky u "Mindy" je vlastne ochrana pred žiarením.
Zdroj: tollfreeforwarding.com
"Ľuďom sa môže vyvinúť väčšie vnútorné viečko, aby sa zabránilo vystaveniu nadmernému svetlu, alebo očná šošovka môže byť evolučne vyvinutá tak, že blokuje prichádzajúce modré svetlo, ale nie iné svetlá s vysokou vlnovou dĺžkou, ako je zelená, žltá alebo červená," vysvetlil Kasun Ratnayake z Univerzity v Tolede pre výskumníkov.
Zmenšenie mozgu v budúcnosti nie je síce viditeľné, ale zásadné. Človek roku 3000 skrátka "nebude potrebovať" taký veľký mozog, ako máme my. Jeho prežitie už by totiž nemalo závisieť od veľkosti a sily jedinca.
Dr Nikola Djordjevic z Med Alert Help vysvetlil, že spôsob, akým držíme naše telefóny, môže spôsobiť napätie v určitých bodoch kontaktu, a tak spôsobiť "textový pazúr".Túto zmenu si vynúti každodenné používanie smartfónov. Rovnako, ako aj 90 stupňový lakeť. Ten je spôsobený typickým držaním ramena pri používaní smartfónov
Večné hrbenie sa pri používaní moderných technológií naše telo zaťažuje a to sa tejto záťaži po veľa generácií má prispôsobiť. Dizajnéri tvrdia, že sa budeme rodiť s hrubším krkom a zhrbení.
"Stráviť hodiny pozeraním dolu na telefón vám zaťaží krk a vyvedie z rovnováhy chrbticu. V dôsledku toho musia svaly na krku vynaložiť ďalšie úsilie, aby podopreli hlavu. Sedieť celé hodiny pred počítačom v kancelárii tiež znamená, že trup máte skôr vytiahnutý pred boky, než aby ste sedeli rovno," vysvetlil Caleb Back.
Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik