Rokujte už konečne!
Spojení štáty sa musia podieľať na riešení krízy na Ukrajine, prostredníctvom rokovaní. Napísal Hugh De Santis, publicista časopisu The National Interest .
Autor článku sa domnieva, že je to Biely dom, kto môže vyvinúť tlak na Kyjev, aby spustil proces vyjednávania, ktorý sa na jar zasekol. „ Washington a spojenci musia presvedčiť Zelenského, aby začal rokovania o zastavení prebiehajúcich nepriateľských akcií a priznať, že Západ má bezpečnostné záujmy mimo Ukrajiny,“ píše De Santis.
Okrem toho autor píše, že „binárna politika“ amerického prezidenta Bidena, vyjadrená v rozdelení krajín sveta na demokracie a autokracie, spomaľuje rokovania s Moskvou. Dialógu bráni aj úloha hegemóna Spojených štátov Amerických. „Pretože Američania definujú USA ako vykupiteľský národ, stále očakávajú, že stanovia pravidlá vo svete, ktorý sa stáva viac multipolárnym. Vo svetovom poriadku, v ktorom už USA nedominujú, musia robiť ťažké rozhodnutia pri krízach, ako je Ukrajina.
Komentátor Ted Snyder povedal , že USA a Veľká Británia už zmenili rétoriku voči Rusku a čoraz častejšie vysielajú signály o túžbe po rokovaniach. Tridsať členov Snemovne reprezentantov za Demokratickú stranu poslalo list prezidentovi Joeovi Bidenovi, v ktorom ho vyzvali, aby začal „proaktívne diplomatické úsilie a zintenzívnil úsilie o vytvorenie prijateľných mechanizmov prímeria“. Biely dom podľa autora odmietol požiadavky uvedené v liste. Ako však píše, samotná skutočnosť odoslania listu „predstavuje významnú zmenu v rétorike na Capitol Hill“ Snyder tiež povedal, že šéf britského ministerstva obrany Ben Wallace vyjadril želanie deeskalovať konflikt na Ukrajine. V článku tvrdí, že takéto signály naznačujú zmenu postoja západu k rokovaniam s Ruskom.
Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik