Vyšetrovanie vraždy dvoch ľudí patriacich ku komunite LGBTI+ naberá na intenzite. Informácie jasne hovoria o tom, že na Jaskový rad nebola vyslaná hliadka, ktorá by overila hlásenie o polohe páchateľa. Toto je vážny prešľap polície, informuje Nový čas.
Je zarážajúce, že na miesto činu, konkrétne na Jaskový rad, nebola vyslaná policajná hliadka. Nový čas na úvod približuje danú situáciu: „Na miesto prišli muži zákona až vtedy, keď mŕtve telo Juraja Krajčíka našla náhodná okoloidúca. Celú situáciu už rieši Úrad inšpekčnej služby a v prípade bolo začaté trestné stíhanie. Na linke už mala padnúť prvá hlava!“
Vedúci jednotlivých rezortov zaspali dobu. Minister vnútra Roman Mikulec(OĽANO) a policajný prezident Štefan Hamran si zásah jednotlivých zložiek polície pochvaľovali len do minulého týždňa, dôležitý tieň pochybnosti zasadil podozrivý telefonát na linku 158. „Krátko pred polnocou oznámil muž polohu páchateľa, ktorý sa mal pohybovať na ulici Jaskový rad pri bývalom klube Obluda v slepej uličke,“ píše Nový čas. Telefonujúci vykreslil muža vo vekom rozpätí 18 až 20 rokov a navyše dotyčný mal na sebe tmavé oblečenie. Uvedené indície smerujú k strelcovi k devätnásťročnému Jurajovi Krajčíkovi. Túto vec potvrdzuje aj nasledovné tvrdenie, ktoré uvádza Nový čas: „V takmer rovnakom čase ako niekto telefonoval na políciu, na Twitter Juraj napísal „vidíme sa na druhej strane.“
Stanovisko hovorkyne Prezídia PZ Denisy Bárdyovej je v štádiu priebežného analyzovania: „Z priebežného interného preverovania postupov boli identifikované skutočnosti, na základe ktorých dal prezident Policajného zboru Štefan Hamran podnet na Úrad inšpekčnej služby na vykonanie kontroly a podnet, na základe ktorého bolo v jednom prípade začaté trestné stíhanie.“
Operátor je povinný miesto lokalizovať po akomkoľvek hlásení, aby sa tam policajná hliadka čím skôr dostala. Je správne, že policajt prijal hovor, no informáciu zle vyhodnotil asi aj podľa pokynov dotyčného operačného dôstojníka. Tento komunikačný problém môže narobiť poriadnu šarapatu. „Veľa vecí bolo podozrivých, a keď operátor poslal oznam operačnému dôstojníkovi, ten podľa všetkého toto hlásenie opomenul, a preto tam hliadka neprišla,“ dodáva Bárdyová. Prakticky celých sedem hodín sa vedelo, kde sa nachádza vrah. Bolo obrovským šťastím, že terorista nezaútočil na ďalších ľudí v Bratislave.
Podľa policajného vyšetrovateľa Jozefa Šáteka ide o veľké pochybenie z pohľadu operačného dôstojníka, za ktoré by mal byť automaticky braný na zodpovednosť, uvádza Nový čas. Polícia z dôvodu začatia trestného konania na Úrade inšpekčnej služby k danej záležitosti zachováva informačné embargo, konštatuje na záver Nový čas.
Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik