Expert na bezpečnostnú politiku György Nógrádi vyhlásil, že v súčasnej situácii sa už dá otvorene hovoriť o tom, že vo vojne bojujú aj západné vojenské jednotky. Myslí si tiež, že väčšina bývalých postsovietskych štátov sa od Moskvy začala odďaľovať.
Nógrádi v úvode programu Ultrahang, na ktorý sa odvoláva portál mandiner.hu upozornil na tohtotýždňové hlasovanie OSN, v rámci ktorého väčšina členov Organizácie spojených národov odsúdila Rusko a pri Putinovi stálo len niekoľko štátov, ktoré nemožno nazvať demokraciami, ako napríklad Venezuela.
V súvislosti s vojnou povedal, že prichádza neuveriteľné množstvo západnej technológie. "Dnes sa dá povedať, že sú tam aj západné vojenské jednotky, ale ani Ukrajinci, ani Rusi to nijak neprízvukujú“ uviedol Nógrádi, zároveň však expert na bezpečnostnú politiku nespresnil, o aký vojenský útvar ide.
Je dobre známe, že západné krajiny podporujú Ukrajinu dodávkami zbraní a do boja proti Rusom sa už zapojili aj západní dobrovoľníci. Momentálne však nemáme vedomosť o prítomnosti vojenských jednotiek, ktoré by v súčasnosti slúžili v profesionálnom štábe Západnej armády na Ukrajine, píše portál.
V reakcii na tadžického prezidenta, ktorý pred pár dňami ostro kritizoval Putina, povedal expert na bezpečnostnú politiku nasledovné: "V sovietskych nástupníckych štátoch prebieha obrovská protiruská kampaň, tieto krajiny utekajú od Moskvy. Otázkou je, ku komu sa zároveň približujú: k Číne alebo k Amerike" – poznamenal Nógrádi, ktorý na pozadí ešte podotkol, že prevažná väčšina postsvoetskych štátov považuje éru Sovietskeho zväzu za kolonizáciu a vykorisťovanie.
Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik