Michelko sa v tradičnej týždňovej glose venuje dvom témam - jednak faktom, ktoré vyplývajú z rozhovoru s Jánom Kaľavským a nomináciám na ministerské posty po odídenej SaS.
„Nezačali na Slovensku zomierať aktéri káuz, ktoré vyšetruje NAKA? Balvan sa obesil, Polóny sa zastrelil, Böhm sa zastrelil. Mikulca našli mŕtveho akože na úteku, kvôli nemu sme falšovali úradné záznamy. Mikulcova žena potom obviňovala z jeho smrti NAKA, nuž a nejaký chlap prerazil bránu a zastrelil ju... Advokát takáčovcov Almáši náhle zomrel cestou na súd. Mne ide o život. Nechcem byť utýraný a náhodne mi oko vypadne pri kľukoch. To nechcem zažiť. Viem, čoho sme boli schopní,“ cituje Michelko Kaľavského a upozorňuje, že v každej normálnej krajine by takto vyrieknuté svedectvo viedlo k masovým demonštráciám, k pádu vlády a následne predčasným voľbám a k potrestaniu policajtov a všetkých, ktorí im kryli chrbát.
„Zlom, prečo som začal vypovedať, nastal raz večer. Volal som Čurillovi v súvislosti s neskôr obvineným kolegom Kučerkom a Čurilla mi povedal - neboj sa, čoskoro budeš mať možnosť ísť k nim domov a môžeš mu zastreliť deti. To bol prvý zlom. O strieľaní detí sa ani nežartuje. Druhý zlom prišiel, keď zomrel generál Lučanský a kolegovia sa tešili. To som si povedal, že sú zvieratá,“ cituje ďalej Michelko Kaľavského otrasné svedectvo o neprípustnom lámaní charakterov, klamaní sudcov a výrobe dôkazov.
Podľa Michelka to nevedia ani čurillovci a preto robia chybu za chybou.
"Je najvyšší čas, aby aj slovenský národ pochopil, kam ho táto vláda vedie a povedal dosť," upozorňuje Michelko.
Tak vidí Michelko nominácie na miesta po odídenej SaSke. Hirmana vníma, ako politického aktivistu, ktorý sa preslávil výrokom, že štát nemá čo zabezpečovať ropu pre Slovnaft, pretože je to súkromná firma a kto chce, tak si zabezpečiť ropu dokáže sám.
Rastislav Káčer sa okrem iného preslávil vyvesením dúhovej vlajky na naše veľvyslanectvo v Budapešti počas tamojšieho Prajdu, ale aj šéfovaním GLOBSECu.
Kandidát na post ministra spravodlivosti Ľudovít Bradáč sa podľa Michelka dá charakterizovať, ako „antiHarabin“.
Adepti na ministra školstva, ktorí teoreticky prichádzajú do úvahy, sú absolútne protipóly. Daniel Bútora je absolútny slniečkar a progresivista, jeho gymnáziu šéfuje manžel bývalej podpredsedníčky PS Zory Jaurovej; no a Richard Vašečka - poslanec za OĽaNO, ktorý by podľa Michelkového tvrdenia vrátil školstvo asi tak o sto rokov dozadu.
Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik