Vlna kritiky, ktorá sa zniesla na Žilinkovu hlavu, je až primitívne účelová! O tom je presvedčený publicista a historik Eduard Chmelár. Ten sa vo svojom statuse na sociálnej sieti pýta: Kto tu poškodzuje Slovensko?
"Chcel by som sa vyjadriť k obvineniam niekoľkých slovenských europoslancov, že generálny prokurátor Maroš Žilinka svojou cestou na oslavy 300. výročia ruskej prokuratúry poškodzuje záujmy Slovenska," píše v úvode publicista.
Chmelár ponechá stranou diletantizmus, že oslavy tejto inštitúcie, ktorá vznikala ako myšlienkový produkt osvietenstva a oveľa skôr ako napríklad v Uhorsku, spájajú so stalinistickým terorom.
"Nebudem si bližšie všímať ani Šeligovo klamstvo, že je tam jediný z Európy (sú tam aj jeho kolegovia z Belgicka, Nórska, Slovinska a Srbska). Chcem sa pristaviť len pri tom moralizovaní 8 poslancov Európskeho parlamentu, že Žilinka poškodzuje záujmy Slovenska a hazarduje s jeho dôveryhodnosťou...," píše publicista.
Podľa Chmelára to totiž boli tí istí europoslanci (Lexmann, Šimečka, Bilčík ...), ktorí pred rokom, v marci 2021, hlasovali cynicky v deň výročia začatia bombardovania Juhoslávie za Správu o Kosove. V nej „vyzvali päticu členských štátov EÚ, ktoré dosiaľ Kosovo neuznali, aby tak urobili“ a tvrdia, že „nezávislosť Kosova je nezvratná“.
"Chcem tým povedať, že toto hlasovanie bolo oveľa závažnejším poškodzovaním záujmov našej vlasti, lebo neuznanie Kosova je od začiatku jeho odtrhnutia fundamentálnym princípom našej zahraničnej politiky a štátnou doktrínou ochraňujúcou územnú celistvosť Slovenskej republiky. Opakovane to deklarujú najvyšší ústavní činitelia, Národná rada Slovenskej republiky, početné vládne dokumenty," vysvetľuje historik.
Podľa Chmelára je úplne jasné, že vlna kritiky, ktorá sa zniesla na Žilinkovu hlavu, je až primitívne účelová. "Ešte v ten istý deň, čo zverejnil svoje pripomienky k vojenskej zmluve s USA, začal Denník N špekulovať, že je to ruský agent a vrcholom mediálnej konšpirácie bola prisprostá úvaha, že celé to robil preto, aby si otvoril cestu do Ruska (každému, kto čo i len zhruba pozná termíny pozvánok na takéto akcie, musí byť jasné, že takéto „sprisahanecké spojenia“ v tom mohol nájsť iba klinický idiot)" píše historik.
Chmelár tvrdí, že nie je nekritickým obdivovateľom Maroša Žilinku. Myslí si, že niektoré jeho kroky sú už naozaj na hrane politického aktivizmu, nestráca zo zreteľa, že je to niekdajšia pravá ruka Daniela Lipšica, ale v tomto prípade boli jeho pripomienky kvalifikované a bolo to jeho nielen zákonné právo, ale aj povinnosť.
"Žilinka robí svojej vlasti určite lepšiu službu ako europoslanci, ktorí zrádzajú štátne záujmy Slovenskej republiky a hazardujú s jej dôveryhodnosťou," uzavrel Chmelár.
Vážení čitatelia, ak po prečítaní článku máte pocit, že si zaslúži, aby si ho pozreli viacerí, poprosíme vás o zdieľanie pomocou tlačidla f – zdieľať. Ďakujeme, že pomáhate šíriť názory, ktoré sa tradičnými médiami k verejnosti nedostávajú. Ak si chcete pozrieť našu aktuálnu výrobu, kliknite na stránku www.hlavnydennik.sk. Ďakujeme. Redakcia HD.