Názor Petra F. Mayera (TKP)
Na začiatku bol „nový“ koronavírus. Mainstreamové médiá neustále zdôrazňovali slovo „nový“. Na druhej strane odborníci ako Wolfgang Wodarg od začiatku poukazovali na to, že 15 až 20 percent infekcií každú zimu spôsobujú koronavírusy. A to všetko bez toho, aby sa po nich „pátralo“ PCR testami.
Pred rokom 2020 sme koronavírusové infekcie bežne označovali ako prechladnutie, keď boli mierne, a ako závažné prechladnutie, keď boli symptomatické, a ako chrípku, keď boli sprevádzané horúčkou. Ak chrípka viedla k infekcii pľúc, nazvali sme ju buď infekciou dýchacích ciest, alebo zápalom pľúc a podali sme antibiotiká a infekcia sa vyliečila v 99,9 percentách prípadov, pokiaľ pacient nebol slabý, starší alebo s oslabenou imunitou. V takom prípade mohla miera vyliečenia klesnúť.
Na identifikáciu vírusu sa testy nepoužívali. Ak by sme rutinne testovali všetkých pacientov na prítomnosť proteínov Spike, alebo iných cieľových génov koronavírusov, našli by sme ich približne u tretiny tzv. zimných prechladnutí alebo chrípky, ak nie dokonca u väčšieho počtu.
Analýzy závažnosti alebo úmrtnosti niektorých rozšírených koronavírusov u starších ľudí, napr. HCoV-OC43, ukazujú, že sú porovnateľné so SARS-CoV2.
Vedci ako John Ioannidis, Sucharit Bhakdi, Wolfgang Wodarg alebo nositeľ Nobelovej ceny Michael Levitt, ako aj celý rad ďalších, hneď na začiatku vyhlásili, že vlani nebola žiadna iná mimoriadna situácia v oblasti zdravia ako v ktoromkoľvek inom roku. Existuje približne 200 respiračných vírusov, ktoré môžu spôsobovať respiračné ochorenia. Mnohé z nich sú koronavírusy. Najjednoduchším riešením nie je 200 „vakcín", ale suplementácia vitamínom D3.
Koronavírusy (CoV) sú bežnou príčinou infekcií u mnohých druhov zvierat. U ľudí sa CoV najčastejšie spájajú s prechladnutím, ale môžu spôsobovať aj závažnejšie ochorenia, napríklad SARS a MERS. Tieto obalené vírusy vstupujú do hostiteľských buniek tak, že sa naviažu na receptory na plazmatickej membráne a potom sa spoja s membránou hostiteľa. Väzba, aj prepojenie sú sprostredkované špecifickým vírusovým proteínom Spike, dodáva na záver Peter F. Mayer pre tkp.at.
(Medzititulky red. HD.)
Vážení čitatelia, ak po prečítaní článku máte pocit, že si zaslúži, aby si ho pozreli viacerí, poprosíme vás o zdieľanie pomocou tlačidla f – zdieľať. Ďakujeme, že pomáhate šíriť názory, ktoré sa tradičnými médiami k verejnosti nedostávajú. Ak si chcete pozrieť našu aktuálnu výrobu, kliknite na stránku www.hlavnydennik.sk – ďakujeme, redakcia HD.