"Z udalostí posledných dní som nadobudol pocit, že v Bruseli a Washingtone, ale aj v radoch ich domácich prisluhovačov nás všetci majú za hlupákov. Západní politici vrátane slovenskej prezidentky Čaputovej, premiéra Hegera, ministra obrany Naďa a ministra zahraničných vecí Korčoka strašia verejnosť, že ruskí vojaci sú na hranici s Ukrajinou a chystajú vojnu. Vyjasnime si, čo majú na mysli pod pojmom „na hranici“ alebo „v blízkosti hraníc“," píše Eduard Chmelár.
Eduard Chmelár v úvode príspevku zdôrazňuje, že tajomník Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny Olexij Danilov včera upresnil, že časť ruskej armády je rozmiestnená 200 kilometrov od ukrajinskej hranice a ďalšia časť 400 kilometrov. A preto má politológ Chmelár pre šíriteľov tejto propagandy, ako píše otázku: "Čo je pre nich hranica a čo je pre nich vnútrozemie?" Pýta sa.
Chmelár vysvetľuje, že americkí vojaci cvičili len 200 metrov od estónsko-ruských hraníc a Západ vyzýva Rusko na „stiahnutie vojakov pri hraniciach s Ukrajinou“, hoci sú od ukrajinskej čiary vzdialení 200 kilometrov.
"Keď sa ruská armáda pohybuje po vlastnom vnútrozemí, Severoatlantickú alianciu zachváti panika a kričia, že Rusi chystajú vojnu. Keď sú americkí vojaci nalepení na ruských hraniciach a ešte zvyšujú svoj počet, NATO tvrdí, že iba „overuje pripravenosť jednotiek," upozorňuje Eduard Chmelár.
"Kam majú ešte ruské jednotky ustúpiť? Za Ural, ako ich k tomu vyzýval pred vpádom do Sovietskeho zväzu Hitler? Viete vy vôbec, že najväčšia tanková brigáda v Maďarsku a celej strednej Európe je v Tatabányi, len 30 kilometrov od slovenských hraníc, a to napriek tomu, že sme spojenci?? A teraz čo, máme im za to vyhlásiť vojnu?" Pýta sa ďalej Chmelár.
"Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg dnes vyzval ruského prezidenta Putina, aby nám všetkým zabezpečil „pokojné Vianoce“ a stiahol ruské jednotky „z blízkosti hraníc s Ukrajinou," píše Chmelár.
A zároveň dodáva, že je presvedčený, že pokojné Vianoce by všetkým ľuďom zabezpečilo skôr to, keby fanatici ako Stoltenberg nestupňovali napätie, nevystupovali agresívne a nešírili zavádzajúce až poplašné správy.
"Ruský prezident Vladimír Putin dnes štyri hodiny pokojne odpovedal novinárom na otázky. Trpezlivo a vecne vyvracal všetky fámy a mnohokrát – zdôrazňujem: mnohokrát – zopakoval, že Rusko nechce vojnu a ani ju nechystá?" Upozornil Chmelár.
"Na čom sa zakladajú naše obvinenia?" Pýta sa a hneď aj odpovedá: "Na paranoji a klamstvách nie nepodobných tým, ktoré viedli k invázii do Iraku."
K zníženiu napätia by podľa Chmelára úplne postačilo, keby sme sa viac počúvali, nerozoštvávali národy proti sebe a trebárs aj vysielali tieto tlačové konferencie taktiež u nás.
"Som z poslednej generácie, ktorá ešte vie po rusky, a tak si viem overiť informácie priamo. Ale mladí ľudia sú odkázaní len na to, čím ich kŕmia západné médiá. Chcel by som však dôrazne varovať všetkých Naďov, Korčokov, Klusov a Osuských, všetkých Šimečkov, Šnídlov, Bánov a iných vplyvových agentov, že u nás je stále v platnosti trestný čin ohrozenia mieru a je najvyšší čas ho použiť," dodáva na vysvetlenie.
V príspevku upozorňuje aj na paragraf 417 Trestného zákona. A pripomína aj vyhlásenie Bulharského ministra obrany Stefana Janeva, ktorá neprenikla do našich médií.
"Bulharský minister obrany Stefan Janev vyhlásil, že nie je potrebné rozmiestňovať americké jednotky v jeho krajine, píše Chmelár.
Politológ na margo tejto informácie dodáva: "Porovnajte si to s našimi tajtrlíkmi, ktorí pritakali Washingtonu úplne na všetko a hanebne zneužili vianočný čas na formálne dvojtýždenné „pripomienkové konanie“, ktoré je v tomto prípade fraškou. Hanebne zneužili aj lockdown, ktorý znemožňuje konanie demonštrácií. Pritom nedokázali povedať jednu jedinú relevantnú výhodu, ktorú by Slovensko z takéhoto brutálneho obmedzenia vlastnej suverenity malo. Len úplný idiot môže uveriť, že ňou má byť sto miliónov na opravu letísk."
Táto vláda podľa Chmelára vyhadzuje peniaze na lotérie a iné nezmysly a chce nám nahovoriť, že sme odkázaní na takúto „pomoc“, v dôsledku ktorej stratíme kontrolu nad časťou vlastného územia. Chmelár si myslí, že nebudeme môcť ovplyvniť ani to, kto na letiská obsadené Američanmi priletí a dokonca ani to, aké zbrane tam rozmiestnia a uskladnia. A preto sa pýta ministra obrany, ministra zahraničných vecí, premiéra, ale aj prezidentky, akú cenu má pre nich Slovensko? Predáte ho za sto miliónov? Kam sa podela vaša česť a zodpovednosť? Nehanbíte sa?
"Priatelia, opakujem, vyzerá to veľmi, veľmi zle. Na parlamentnú opozíciu sa nedá spoľahnúť. Vojenskú zmluvu s USA podporuje časť poslancov Hlasu okolo Petra Kmeca, ale aj malá časť poslancov Smeru okolo Jaroslava Bašku, ktorý chcel ešte ako minister obrany v roku 2009 presviedčať Ukrajinu o výhodách členstva v NATO. S vládou bude hlasovať určite aj poslanec Valášek za Progresívne Slovensko. Spoliehať sa na Borisa Kollára alebo časť poslaneckého klubu OĽaNO, ktoré je ako vrece bĺch naozaj nemožno. Vyzývať k niečomu Zuzanu Čaputovú je strata času, som presvedčený, že toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo ju tam dosadili a prečo do nej investovali toľko peňazí. Bez občianskeho tlaku sa v tomto zápase nedá ani len pomyslieť na úspech. Preto nebedákaj, aké je všetko márne a pýtaj sa, čo môžeš v tejto chvíli urobiť pre svoju vlasť. Lebo ide naozaj o všetko."
V závere na sociálnej svieti zverejňuje aj petíciu: "Nech je Slovensko poslom mieru v srdci Európy".
Vážení čitatelia, ak po prečítaní článku máte pocit, že si zaslúži, aby si ho pozreli viacerí, poprosíme vás o zdieľanie pomocou tlačidla f – zdieľať. Ďakujeme, že pomáhate šíriť názory, ktoré sa tradičnými médiami k verejnosti nedostávajú. Ak si chcete pozrieť našu aktuálnu výrobu, kliknite na stránku www.hlavnydennik.sk. Ďakujeme. Redakcia HD.