Joe Biden uviedol vyjadrení, že on ani nikto z jeho pobočníkov do Pekingu nepríde. Ako dôvod uviedol - genocída moslimských menšín na západe krajiny.
Môžeme si položiť otázku či sa tam ľudské práva niekedy dodržiavali. Napríklad počas letných Hier 2008 alebo v roku 2015, keď čínskej metropole odklepli zimné olympijske hry. V roku 1936 sa napríklad o ignorácii (Hitlerových) berlínskych Hier rozprávalo prakticky všade, nakoniec sa k tomuto kroku odhodlal iba Sovietsky zväz.
Ďalším bojkotom zo strany USA bol rok 1980. Konkrétne Moskva 1980. Americký prezident Jimmy Carter na protest proti invázii do Afganistanu odvolal účasť svojich športovcov na olympijských hrách. Pridali sa k nemu desiatky ďalších (západných) krajín. „ Výsledok bol pre Sovietov „zničujúci“. Jednoznačne ovládli medailovú bilanciu a v Afganistane zostali ďalšie desaťročie. Odišli, až keď sa vojna stala finančne neúnosnou a stratila domácu podporu. Bojkot nič nevyriešil, po chrbte dostali maximálne športovci. Atléti, ktorí roky trénovali, aby im životnú šancu vyfúkli politici “na úkor politických hier."
Záverom možno povedať, že diplomatický bojkot hier v Pekingu zostáva neškodnou hrou mačky s myšou. Nič neriešiacim dokazovaním si svojich eg. V tomto kontexte sa tu natíska otázka : Či a ako sa po februári 2022 Čína polepší…?
Pomôžete nám?
Vážení čitatelia, ak po prečítaní článku máte pocit, že si zaslúži, aby si ho pozreli viacerí, poprosíme vás o zdieľanie pomocou tlačidla f – zdieľať. Ďakujeme, že pomáhate šíriť názory, ktoré sa tradičnými médiami k verejnosti nedostávajú. Ak si chcete pozrieť našu aktuálnu výrobu, kliknite na stránku www.hlavnydennik.sk – ďakujeme, redakcia HD.