Komunikácia medzi redaktormi denníka SME zaujala konzervatívny denník Postoj. Redaktori Peter Tkačenko a Rado Ondřejíček sa bavili na úkor speváčky Simi Martausovej. "Vo vzájomnej konverzácii dospeli až k urážke jej manžela Michala Magušina, ktorý je redaktorom denníka Postoj," píše Postoj. A všetko iba preto, že speváčka je kresťanka. Nazvali ju za to postihnutou a jej tvorbu infantilnou hrôzou.
"Komentátor Peter Tkačenko chce písať na speváčku „hanopis“, Rado Ondřejíček nazýva kresťanov „postihnutými," píše portál Postoj. A prináša prepis celej diskusie, ktorá sa medzi redaktormi denníka SME objavila na twitteri komentátora denníka SME Petra Tkačenka.
„Taká vec. Už niekto napísal hanopis na Simu Martausovú alebo to zas budem musieť urobiť ja?“ Napísal podľa Postoja Tkačenko. Podľa ktorého je hudobná tvorba speváčky „doradu infantilná hrôza.“
Na to podľa denníka Postoj reaguje tvorca Cynickej obludy Ondějíček. „Ona je kresťanka. Nemal by si sa vysmievať postihnutým," a dodáva, že tvorba Simy Martausovej ktorá sa vydala a zmenila meno na Magušinová je „nekreatívna, uslintaná gýčová sračka.“
Podľa Tkáčenka „by ju mohli zašiť a aspoň by sa zastavila nová produkcia.“ A rad sa dostal aj na jej manžela, redaktora denníka Postoj. „Lol, tak fráterník z Postoja. To na ten jej svet z leporela krásne sedí,“ pokračoval v diskusii so svojím kolegom.
Na hejtovanie upozornil vo svojom blogu aj Ján Magušin, švagor speváčky. Ich komunikácia podľa neho nevzbudzuje veľkú dôveru. A navyše hejtovanie ženy na sociálnej sieti dvomi mužmi tiež nie je podľa neho dvakrát prejavom vycibreného zmyslu pre elementárnu slušnosť a rešpekt. "To by malo byť novinárom, najmä z celoštátneho mienkotvorného média, vlastné. Ak by to napísali Hlavné správy alebo Zem a vek, bola by škoda to vôbec komentovať. V tomto prípade je ale potrebné na to špeciálne upozorniť,“ napísal podľa denníka Postoj v blogu Ján Magušin.
Magušin dodal, že oponentov s iným názorom by diskutujúci, ktorí pracujú pre SME najradšej umlčali a to je podľa neho ukážka toho, ako vlastne vnímajú slobodu a dôstojnosť človeka.