Práca súčasnej koalície je nielen pod neustálou kritikou, ale neobľúbenosť vlády u ľudí sa dostala na historickú hodnotu. Tak vládu nenávideli Slováci ešte nikdy v našej novodobej histórii.
Chceli priniesť veľkú zmenu, priniesli ale veľké... Respektíve priniesli iba chaos, polarizáciu spoločnosti a chudobu, aká tu zrejme ešte doteraz nebola. Aj toto je výsledok súčasnej vlády za viac ako rok a pol jej pôsobenia vo funkcii. Lenže jej (ne)odbornosť si odnášajú aj vysoké školy. Ako v statuse píše mladý šéf strany socialisti.sk, zo strany ministerstva školstva ide doslova o znásilnenie univerzít.
„Tejto koaličnej bande nie je sväté už absolútne nič. Rozkladá políciu. Zneužíva prokuratúru. Decimuje súdnictvo. A najnovšie sa neštíti ani znásilniť akademickú obec,“ hnevá sa hneď od úvodu Bekmatov, podľa ktorého minister Branislav Gröhling pri novele zákona o vysokých školách, ktorou chce ovládnuť univerzity, ide cez mŕtvoly. „Novela totiž dáva ministrovi moc dosadiť do správnej rady každej jednej vysokej školy polovicu členov,“ vysvetľuje šéf socialistov a dodáva, že Správna rada získava rozhodujúci vplyv na finančné a personálne rozhodnutia.
„Univerzity tak bude ovládať minister cez svojich ľudí. Takže nejak takto vyzerá začiatok konca apolitickosti a nezávislosti akademickej obce,“ konštatuje Bekmatov. „Alarmovanie rektorov a dekanov minister Gröhling buď ignoruje, alebo odbíja primitívnymi klamstvami. Arogancia moci ako vyšitá,“ pokračuje v kritike ministra Artur Bekmatov, ktorý na samý záver statusu pokladá zaujímavú otázku: „Nie je symbolické, že opätovná politizácia vysokého školstva sa plíživo vracia len pár dní pred výročím novembra 1989, v ktorom ľudia o.i. žiadali aj nezávislosť univerzít?“