Ešte vo februári "očkovací guru", multimiliardár spoločnosti Biontech a jeden z najväčších prospechárov tzv. pandémie Ugur Sahin vyhlasoval: "Očkovaní ľudia už NIE sú nákazliví!" Dnes už vieme, že to nie je pravda, a že takýmito správami chceli len navodiť atmosféru, aby ľudí nahnali na očkovanie a predali čo najviac dávok vakcíny.
Ako píše vo svojom komentári Willi Huber, používatelia Twitteru našli "starý" článok BILDu a so škodoradosťou si ho skutočne užívajú. Na vtedajšom tvrdení Sahina totiž nie je ani štipka pravdy. Pozoruhodné je aj načasovanie tohto vyhlásenia, pretože ešte v polovici marca spoločnosť Pfizer zverejňovala dokumenty, podľa ktorých účinok a vedľajšie účinky očkovania sú úplne nejasné. Bizarné je, že „očkovací guru“ Ugur Sahin bol nominovaný na Nobelovu cenu za medicínu. Možno by bola vhodnejšia Nobelova cena za literatúru v kategórii rozprávkár, dodáva Willi Huber.
Fakty možno veľmi rýchlo skontrolovať. Samozrejme, išlo o falošnú správu. Tvrdenie Ugura Sahina bolo nepravdivé. Medzičasom to potvrdil aj mainstream. Tu je niekoľko krátkych titulkov z médií:
Stále častejšie sa musíme pýtať, píše Willi Huber, či a aký účinok vôbec má očkovanie proti COVIDu-19 a prečo sú terapie, ktoré preukázateľne fungujú, stále zakázané alebo odsudzované. Za zmienku stoja nasledovné články v médiách:
Keby sa mainstream namiesto nereflektovaného velebenia posvätného očkovania pozrel na kritické hlasy, možno by si všimol nasledujúcu publikáciu z Leibnitzovho inštitútu pre ekonomický výskum, ktorá v decembri 2020 úplne „rozbila“ hry s číslami spoločnosti Pfizer-Biontech:
„Takže "90-percentná účinnosť" sa nevzťahuje na 9 z 10 ľudí, ktorí sa dali zaočkovať, ani na všetkých účastníkov štúdie alebo všetkých ľudí, ktorí sa dali zaočkovať v Nemecku. Ide o relatívne zníženie rizika, ktoré sa vzťahuje na počet nakazených osôb, ale nie o absolútne zníženie, ktoré sa vzťahuje na všetkých očkovaných. Rozdiel medzi relatívnym a absolútnym znížením rizika je pre mnohých ľudí ťažko pochopiteľný.
Možno to objasní príklad očkovania proti chrípke u ľudí vo veku od 16 do 65 rokov. V sezóne s nízkym výskytom chrípkového vírusu je účinnosť očkovania proti chrípke približne 50 percent. Tento údaj však neznamená, že 5 z 10 očkovaných osôb je chránených pred chrípkou. Znamená to, že na každých 100 ľudí bez očkovania pripadajú dvaja, u ktorých sa potvrdila chrípková infekcia, a na každých 100 ľudí s očkovaním pripadá len jeden.“
Uniknutá nahrávka zo stretnutia predstaviteľov amerického reťazca kliník Novant Health, ktoré sa uskutočnilo cez Zoom, ešte viac posilnila nedôveru ľudí voči číslam kliník v súvislosti s koronavírusom. Vo videu (dnes už pravdepodobne bývalá)...
Čítať ďalej
20 | 09 | 2021
|
Ingrid Vrabcová
Mimochodom, ako dopĺňa Willi Huber, absolútne zníženie rizika vakcíny Pfizer/Biontech je maximálne 0,8 percenta, ako je podrobne vysvetlené v článku z 15. septembra 2021. To neznie tak skvele ako 90 až 95 percent a pri tejto hodnote by pravdepodobne nebolo možné priviesť väčšinu populácie k očkovaniu. Ďalšie vysvetlenie bez relativizácie a „očkovacej radosti“ možno nájsť na stránke Corona-Transition.org – odkiaľ je aj nasledujúca prehľadná tabuľka:
Ako poznamenáva na záver svojho komentára Willi Huber, absolútne zníženie rizika očkovaním, ako hovoril Sahin, je mizivé. Zároveň očkovaná osoba stále riskuje, že ochorie a prenesie chorobu na iných.