COVID-19 odhalil mnohé ohľadom farmaceutických firiem. Je to najmä ich túžba po obrovských ziskoch, ktoré im koronavírus poskytuje dokonale. A aj z toho je zrejmé, prečo je taký tlak na očkovanie ľudí a aj detí experimentálnymi vakcínami.
Očkovať, očkovať a zase očkovať. To je túžba farmaceutických firiem, ktoré sa ženú za miliardovými ziskami. Pýtate sa, kde je liečba? Nuž tak ak už nejaká, tak potom musí byť opäť spätá s veľkým ziskom. Vyštudovaný lekár Juraj Mesík je nielen proti očkovaniu experimentálnymi vakcínami, ale i proti drahým liekom, ktoré sú málo účinné. Aj preto v statuse poukazuje na lacný Ivermectin, ktorý je jedným z najúčinnejších liekov proti koronavírusu.
Príjmy Pfizeru dosiahli v druhom štvrťroku tohto roku 16 miliárd
Prirodzene, proti lieku, ktorý stojí okolo jedného eura sa stavajú nielen farmaceutické firmy, ale aj mnohí „odborníci“, ktorí sú nimi platení. „Pre lepšiu predstavu o tom, aké sily stoja za:
- potláčaním terapie covidu IVM lacnými a bezpečnými generikami ako sú IVM, vitamín D, HCQ,
- skorumpovaním (pardon - financovaním „výskumu“, „marketingových štúdií“ a „vzdelávania“ cez kongresovú turistiku) veľkého množstva lekárov a (cez reklamu z ktorej žijú) aj veľkej časti masmédií po celom svete,“ píše Juraj Mesík v statuse a dodáva: „Pfizeru sa darí mimoriadne - od roku 2020 zaznamenal operačný rast o 86% a jeho príjmy v druhom štvrťroku 2021 dosiahli 19 miliárd dolárov (16 miliárd eur).“
Vyštudovaný lekár a analytik bezpečnostných rizík si na záver statusu aj trochu zavtipkovaL: „Tak. A teď si vás kúpím všecky...“ - povedal by Bolek Polívka“
Tak, a je to vonku. Ivermectin, liek proti COVID-19 v jeho počiatočnej fáze, musel byť zlý iba preto, že sa to niekomu nehodilo do kariet. A naše čivavy to zobrali s plnou vážnosťou a hrýzli proti nemu ako dobermani.
Čítať ďalej
14 | 09 | 2021
|
Jozef Uhlarik
Pfizer si z obrovského koláča odhryzol „len“ 16 miliárd
Pre ilustráciu ponúkol Juraj Mesík aj prehľad o tom, ktoré sú najväčšie farmaceutické spoločnosti na svete. Niektoré z nich hrali ústrednú úlohu v pandémii COVID-19. „Pravdepodobne však nie je prekvapením, že pandémia bola skvelá aj pre mnohé zdravotnícke podniky. V skutočnosti len v roku 2020 50 najväčších farmaceutických spoločností na svete stále kombinovalo príjmy vo výške neuveriteľných 851 miliárd dolárov (722,5 miliardy eur),“ píše sa v správe Visual Capitalist, ktorý v grafe ponúka údaje zo spoločnosti Company Market Cap a zoznam najväčších farmaceutických spoločností na svete podľa trhovej kapitalizácie.
Strašenie koronavírusom a najmä jeho mutáciou delta ani na Slovensku neprestáva. Na každom kroku počuť čísla nakazených, no nikto ešte nepovedal, či sú to nakazení nezaočkovaní alebo aj zaočkovaní. Prečo asi? Zrejme preto, že bu-bu-bu nátlak na...
Čítať ďalej
05 | 09 | 2021
|
Jozef Uhlarik
Stojí za zmienku, že tento zoznam zahŕňa aj zdravotnícke spoločnosti, ktoré úzko spolupracujú s farmaceutickými výrobkami, vrátane biotechnológií, maloobchodníkov s farmaceutickými výrobkami, klinických laboratórií atď. Farmaceutickým lídrom je Johnson & Johnson, pretože trh s gigantom farmaceutického a spotrebného tovaru má hodnotu 428,7 miliardy dolárov (364 miliardy eur). Vyvinuli tretiu vakcínu povolenú na použitie v USA a v roku 2021 boli zaradení do zoznamu najvplyvnejších spoločností TIME 100. Toľko kritizovaný Pfizer, ktorý je popredným výrobcom vakcín proti COVID-19 v Severnej Amerike, je na tretej priečke. Spoločnosť zrejme aj vďaka vakcínam naberala na obrátkach. Najmä v poslednom štvrťroku, s tržbami za 2. štvrťrok 2021 19 miliárd dolárov (16 miliárd eur), čo odráža 86% prevádzkový rast od roku 2020.
Vláda a jej „odborníci“ na Covid a proticovidové opatrenia, spoločne s médiami, už strašia verejnosť s tým, čo príde na jeseň, po návrate ľudí z dovoleniek, respektíve po návšteve pápeža. Divné ale však je, že tam môžu ísť iba zaočkovaní! Zrejme s...
Čítať ďalej