Mesík: Homo sapiens nie je to isté ako druh kôň domáci alebo tur domáci, zvaný tiež hovädo, ale...
26 | 08 | 2021 I Jozef Uhlarik

COVID-19 kosil počas jesene a zimy ľudí na celom svete. Vedci aj lekári hľadali liek, ktorý by pomohol znížiť úmrtnosť. Zvláštne je, že sa im doslova ponúkal lacný Ivermectin, ktorí však väčšina z nich prehliadala. Bol síce veľmi účinný, no zároveň veľmi lacný, čo sa zrejme niekomu nehodilo do biznis plánu.


Jedným z tých, ktorý Ivermectin odporúčajú od samého začiatku, je aj analytik a vyštudovaný lekár Juraj Mesík. I on poukázal na to, že liek je odmietaný iba pre jeho nízku cenu, na ktorej farma firmy zarobia veľmi málo, pretože obrovské množstvá štúdií hovoria jasne v jeho prospech. Mesík sa v statuse opäť snaží vysvetliť, že aj veterinárny Ivermectin pomáhal a pomáha.
Na dávke žrádla aj liekoch záleží

Aj Slovensko bolo jednou z krajín, ktoré bojovali proti Ivermectinu. I keď sa ho napokon podarilo presadiť a do našich lekární sa dostal, platnosť povolenia toho veterinárneho na užívanie bola iba obmedzená. Rovnako ako u ľudí, ktorí ho na obmedzený čas povolili používať.

Mesík v tejto súvislosti píše: „Po vytešovaní sa z toho, že uplynula platnosť povolenia na používanie Ivermectinu na liečbu Covidu vydané v januári (radostné zvestovanie je na konci) prišla ďalšia radosť, citujem titulok: ‘Nie ste kôň ani krava. Americký regulátor varuje pred užívaním veterinárneho Ivermectinu.’ Človek by si myslel, že úrady krajiny, ktorá má najviac obetí pandémie na svete, by pri 650 000 mŕtvych mohlo zaujímať aj niečo iné, ako veterinárny Ivermectin... ale čo už, záujmy sú záujmy.“

Mesík dodáva: „Kus pravdy je, samozrejme, v tom, že druh homo sapiens nie je to isté ako druh kôň domáci alebo tur domáci, zvaný tiež hovädo.“

Mesík: Účinnosť ivermectinu v terapii včasných aj neskorších fáz COVID-19 potvrdzujú medicínske autority svetovej váhy
Juraj Mesík v statuse uvádza, že ešte 12. apríla poslal ministrovi zdravotníctva Vladimírovi Lengvarskému list, na ktorý doteraz nedostal žiadnu odpoveď. A vraj ju od neho v podstate ani nečakal. Čítať ďalej
03 | 08 | 2021 | Jozef Uhlarik


Človek napríklad váži v priemere okolo 70-80 kg, kým kone a kravy/býky 700 až 1000 kg, podľa plemena aj viac. „Takže áno - pri liekoch (aj žrádle) na množstvách záleží! Keby ste si dali konskú dávku aspirínu alebo liekov na spanie, už by ste sa vôbec nemuseli prebudiť,“ naráža vyštudovaný lekár na predávkovanie sa liekmi, čo sa bežne stáva. Aj preto tým ľuďom, ktorí by si Ivermectin chceli aplikovať, ponúka aktualizovanú dennú dávku Ivermectinu proti COVID-19:

0,2 mg/kg pri chronickej prevencii

0,4 mg/kg pri expozičnej prevencii (keď ste boli v kontakte s nakazeným človekom)

0,4 až 0,6 mg/kg pri liečbe, dávka podľa okolností


Ivermectin je súčasťou liečebného protokolu I-MASK

Ivermectin je súčasťou liečebného protokolu I-MASK (celý protokol aj s dávkami je TU). Sľúbený kúsok úprimnej radosti nájomnej mládeže z K tlače: „Povolenie používať liek Ivermectin na terapeutické využitie proti COVID-19, ktoré vydalo ministerstvo zdravotníctva v januári, sa skončilo. Nové povolenie neudelili.“

A ďalej? „Do 24. augusta 2021 nebola na ministerstvo zdravotníctva zaslaná žiadosť od žiadneho lekára ani hlavného odborníka v infektológii na terapeutické použitie Ivermectinu na indikáciu COVID-19.“ Uviedol podľa Juraja Mesíka rezort zdravotníctva.

Mesík: Štát zaplatil obrovské sumy za propagáciu vakcín, z ktorých brali tučné zisky iba Pfizer a spol.
To, čo sa deje u nás, ale aj inde vo svete, je postavené úplne na hlavu. Štát vynakladá obrovské peniaze za propagáciu experimentálnych vakcín. A zisky idú iba na účty výrobcov, ktorí na propagáciu nedajú ani jeden cent. Najhoršie je, že... Čítať ďalej
12 | 08 | 2021 | Jozef Uhlarik