Komentár Bernadetty Conradovej (Wochenblick)
„Pandémia testovania“ viedla často k chybným diagnózam. Niektoré odporúčania Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) boli fatálne
Podľa nemeckého lekára Klausa Köhnleina, ktorý sa dlhodobo venuje skúmaniu vírusov, koronavírus nahradil chrípku. Tvrdí, že „pandémia testovania“ viedla často k nesprávnej diagnóze a chybnej liečbe. Z jeho pohľadu boli niektoré odporúčania WHO fatálne. Poukazuje tiež na profit farmafiriem. Je autorom knihy „Vírusové šialenstvo -- Ako farmapriemysel neustále vymýšľa epidémie, aby dosahoval miliardové zisky“.
Klaus Köhnlein už roky kritizuje „obchodovanie“ s vírusmi. Jeho tézou je, že nové choroby sa generujú chybnými testami. Ľudia zomierajú podľa neho najmä na nesprávne stanovenie diagnózy. Tvrdí, že korona nahradila chrípku. Pokyny WHO pre liečbu koronavírusu prirovnal k eutanázii. Skonštatoval tiež, že médiá informujú v prospech farmapriemyslu.
Nemecký odborník sa obáva, že mnohých pacientov, ktorí ochoreli v skutočnosti na chrípku, nesprávne diagnostikovali a následne zle liečili. S chrípkou sa zrazu ocitli na jednotkách intenzívnej starostlivosti, kde im nasadili antibiotiká dexamethason. To však brzdí obranu a vedie k superinfekcii. Chrípka by sa nemala takto liečiť.
Köhnlein kritizuje testy PCR a lekárske dôsledky na nich založené, nielen pokiaľ ide o koronavírus. Kritický je aj vo svojom prístupe k HIV/AIDS. HIV označil za „starú epidémiu pod novým názvom“.
V štúdiách WHO pacientom s koronavírusom podávali desať dní vysoké dávky - až 10 miligramov hydroxychlorochínu. Podľa Köhnleina takáto liečba nebola správna. Hovorí o smrtiacej dávke. Táto látka sa vo vysokých dávkach používa pri eutanázii.
Köhnlein obviňuje médiá, že vytvárajú „epidemickú náladu“ v prospech ziskov farmaceutického priemyslu. Kritizuje jednostranné podávanie informácií či ignorovanie dôležitých vedeckých poznatkov, dodáva na záver komentára Bernadette Conradsová pre Wochenblick.