Podľa novej
štúdie z Rozvojového programu OSN (UNDP), ktorá bola zverejnená tento týždeň, by scenár „vysokého poškodenia“ znamenal zdĺhavé zotavovanie sa z pandémie. Správa predpokladá, že 80 percent ekonomickej krízy vyvolanej pandémiou bude pretrvávať viac ako desať rokov, čo zastaví trajektóriu predpandemického rastu.
Scenár „základnej čiary Covid“ založený na súčasnej miere úmrtnosti a najnovších prognózach rastu Medzinárodného menového fondu by viedol k tomu, že do roku 2030 bude v extrémnej chudobe žiť o 44 miliónov ľudí viac v porovnaní s vývojovou trajektóriou pred pandémiou.
Rakúsko: Záujem o hromadné testovanie zaostáva za očakávaniami
Záujem obyvateľov Rakúska o hromadné testovanie je dosiaľ nižší, než sa očakávalo. Za prvé dva dni sa nechalo v spolkových krajinách Viedeň, Tirolsko a Vorarlbersko otestovať na nový druh koronavírusu približne 300 000 ľudí. Najmä odberné miesta vo...
Čítať ďalej
„Ako zdôrazňuje tento nový výskum v oblasti chudoby, pandémia Covid-19 je bodom zlomu a možnosti, ktoré teraz vodcovia vedú, by sa mohli uberať veľmi odlišnými smermi,“ uviedol administrátor UNDP Achim Steiner. "Máme príležitosť investovať do desaťročia opatrení, ktoré nielen pomôžu ľuďom zotaviť sa z Covid-19, ale ktoré znovu nastavia vývojovú cestu ľudí a planéty smerom k spravodlivejšej, odolnejšej a ekologickejšej budúcnosti."
Správa naznačila, že cielené investície by mohli zabrániť nárastu extrémnej chudoby, pomôcť 146 miliónov z jej zovretia, a dokonca prekročiť vývojovú trajektóriu, na ktorej sa svet nachádzal pred pandémiou.