Nedávne teroristické útoky moslimov vo Francúzsku a Rakúsku by mali slúžiť ako varovanie pre Európanov, ktorí sa dlhodobo zmierujú s extrémistickými moslimskými politikmi a organizáciami a podporujú ich.
Toto
varovanie zaznelo v posledných týždňoch od čoraz väčšieho počtu spisovateľov, politických analytikov a politikov v arabských a islamských krajinách. Hlavný odkaz, ktorý vysielajú Európanom - politický islam predstavuje hrozbu nielen pre nemoslimov, ale aj pre moslimov a Arabov. Európania sa musia prebudiť a začať čeliť moslimským extrémistom.
„Politické islamské organizácie sú dôvodom šírenia nenávisti a terorizmu vo svete,“
uviedol saudský spisovateľ Mohammed al-Sheikh. "Politické islamské organizácie sú dôvodom na udržanie terorizmu a nenávisti. Tieto organizácie sú zakázané vo väčšine islamských krajín, zatiaľ čo Európa, najmä Británia, ich objíma a umožňuje im slobodne pôsobiť. Európania si môžu za to sami."
Abdel Moneim Ibrahim, významný politický analytik z Bahrajnu
napísal, že Francúzsko platí cenu za svoje „dvorenie sa“ politickému islamu. „Skutočne platí Francúzsko za svoje uspokojenie a laxné bezpečnostné zabezpečenie desiatok teroristických organizácií pôsobiacich pod záštitou charitatívnych alebo islamských spoločností, memorovania Koránu alebo výučby arabského jazyka? Ako aj množstva imámov vo francúzskych mešitách, ktorí podnecujú násilie a nenávisť a sympatie k džihádistickým teroristickým skupinám? Áno, platí. Francúzsko nesie časť zodpovednosti za neuzatvorenie týchto podozrivých združení pod zámienkou slobody prejavu a slobody náboženstva ..."
V Bielorusku polícia dobila demonštranta na smrť
Podľa miestneho orgánu pre ľudské práva Viasna bolo v nedeľu v Bielorusku zadržaných najmenej 1 000 ľudí počas masových demonštrácií proti dlhoročnému vodcovi Alexandrovi Lukašenkovi. Tie vyvolali výsledky augustových volieb, ktoré demonštranti...
Čítať ďalej
16 | 11 | 2020
|
Diana Zaťková
"Francúzska vláda veľmi dobre vie, že vo Francúzsku v súčasnosti existujú podozrivé islamské vlády a organizácie podporujúce teroristické činy. Veľmi dobre vie, že Turecko - konkrétne vláda tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana - a Katar - sú tými, ktorí živia terorizmus a podporujú ho z peňazí Francúzska a zvyšku európskych krajín. Turecko a Katar sa spoliehajú na podozrivé združenia, nad ktorými vykonáva dohľad Moslimské bratstvo a ďalšie teroristické organizácie ako al-Káida a ISIS.“
"Ak bude Francúzsko naďalej koketovať s politickým islamom," varoval Ibrahim, "nevinní Francúzi budú aj naďalej platiť veľmi vysokú cenu."
Palestínsky politický analytik Adli Sadeq poukázal na to, že v mnohých západných krajinách sa s organizáciou Moslimské bratstvo stále
zaobchádza ako s „umierneným politickým hnutím“. "Mnoho krajín," uviedol Sadeq, "odmietlo označiť Moslimské bratstvo za teroristickú organizáciu, pretože ju mylne považujú za „umiernenú“ skupinu. Nemá zmysel tvrdiť, že Moslimské bratstvo je centristické a umiernené,“
argumentoval. „Nie je rozdiel medzi nimi a džihádistickými skupinami.“
Tuniský redaktor novín a politický analytik
Alhashimi Nawiri vyzval západné krajiny, aby prehodnotili svoje vzťahy s islamskými organizáciami: „Ukázalo sa, že tieto islamské organizácie sú vo svojej ideologickej hĺbke fašistické skupiny, ktoré nemajú nič spoločné s demokratickými hodnotami. Škoda, ktorú Západ začal cítiť, má závažný dopad na súdržnosť jeho spoločností a štátov. Je to výsledok objatia a podpory týchto islamských politických hnutí. Prítomnosť týchto skupín v západných krajinách začala vrhať tieň na milióny moslimov, ktorí tam žijú, a od ktorých sa vyžaduje (po každom teroristickom útoku), aby preukázali svoju nevinu a objasnili, že islam je v týchto činoch nevinne."
Hailah al-Mashouhová, saudská publicistka a politická analytička, tiež
vyčítala Francúzsku jeho zmierlivú politiku voči islamským organizáciám: „Niet pochýb o tom, že predchádzajúce politiky Francúzska, zhovievavé k moslimským extrémistom, prispeli k súčasnej vlne terorizmu. Tak isto aj právne predpisy, ktoré zaručujú právo na azyl a prisťahovalectvo každému emigrantovi na jeho pôde.“
Odporučila Európskej únii postaviť mimo zákon a kriminalizovať všetky politické islamské skupiny, najmä tie, ktoré sú pridružené k Moslimskému bratstvu, a uviedla, že tento krok bude účinnou zbraňou v boji proti terorizmu. „Neexistuje rozhodné riešenie teroristických útokov okrem kriminalizácie a vylúčenia extrémistických skupín,“
zdôraznila al-Mašouhová.
"Tí, čo nosia rúška, sú vítači migrantov", usúdil Václav Klaus
Bývalý český prezident Václav Klaus si rúško pri pripomienke 28. októbra nevzal zámerne. Má svoju predstavu o význame rúšok, uviedol v rozhovore s ČTK. Koronavírus považuje za viac než "len" chorobu a zneužitie tejto choroby za nástroj na premenu...
Čítať ďalej
15 | 11 | 2020
|
Timotej Dudka
Dodala, že západné krajiny by sa mali poučiť z tvrdého zákroku Saudskej Arábie a Spojených arabských emirátov proti skupinám spojeným s Moslimským bratstvom, ktoré boli z týchto krajín vylúčené. Varovala, že ak nebudú tieto skupiny vyhostené z Francúzska a ďalších západných krajín, povedie to k väčšiemu násiliu a krviprelievaniu.
Moslimská svetová liga, panislamská
skupina, ktorej deklarovaným cieľom je objasniť skutočné posolstvo islamu „presadzovaním miernych hodnôt podporujúcich mier, toleranciu a lásku“ varovala, že politický islam je extrémistická, nebezpečná a násilná ideológia. „Myšlienky politického islamu sú založené na šírení nenávisti, zasahovaní do záležitostí štátov a ovplyvňovaní ich národnej súdržnosti, ako aj na podnecovaní násilia v ňom, aby obstálo v jeho politickom programe,“ uviedla skupina v zjavnom
odkaze Francúzsku, Rakúsku a ďalšiím západným krajinám a tým, ktorí prijímajú Moslimské bratstvo.
Skupina
varovala, že islamistom sa podarilo uskutočniť ich politické projekty v nemoslimských krajinách pod záštitou školenia kazateľov mešít a financovania islamských charít.
ŠKANDÁL! Azerbajdžan pravdepodobne použil v Náhornom Karabachu zakázaný biely fosfor!
Azerbajdžanské sily údajne použili zápalné zbrane proti Arménom v Karabachu. Zranenia ťažko popálených vojakov ošetrených v Jerevane sú podľa francúzskeho lekára typické pre účinky bieleho fosforu, informuje portál L'Obs.
Čítať ďalej
14 | 11 | 2020
|
Marek Molnár
Niekoľko ďalších prominentných arabských a moslimských mediálnych osobností a politických analytikov odporučilo Európanom, aby si dávali pozor na finančnú a politickú podporu, ktorú dostávajú skupiny pridružené k Moslimskému bratstvu z Turecka, Iránu a Kataru. Faisal Abbas, šéfredaktor Arab News uviedol, že „zlomyseľné ruky“ Turecka pomáhajú moslimským teroristom v západných krajinách.
„Zneužívanie náboženstva na získavanie bodov bolo vždy preferovanou metódou týchto škodlivých režimov a možno je Irán v tejto oblasti profesionálom,“
komentoval Abbás . „Používajú náboženstvo na politický zisk a na podnecovanie nenávisti. „Prežívame ťažké a nebezpečné časy.“
Varovanie Abbása o úlohe Turecka, Iránu a Kataru pri financovaní a podpore islamistických skupín a jednotlivcov v západných krajinách zdieľal aj tuniský spisovateľ Al-Habib al-Aswad, ktorý
napísal, že „terorizmus sa zmenil na priemysel riadený islamistami túžiacimi vládnuť svetu, a ktorí stále myslia v logike islamských výbojov a nevercov."
MIMORIADNE: Vo videohernej spoločnosti Ubisoft zadržiavajú rukojemníkov
Polícia aktuálne zasahuje na bulvári Saint-Laurent v Montreale. Vynárajú sa správy o skupine podozrivých, ktorí zadržiavajú rukojemníkov v komplexe budov, kde má svoje kanadské kancelárie známa spoločnosť Ubisoft, produkujúca...
Čítať ďalej
13 | 11 | 2020
|
Imrich Kovačič
Al-Aswad varoval, že Turecko a Katar financujú islamistické organizácie, milície a médiá na Západe, a
uviedol : „Blížime sa k novej vlne terorizmu, ktorá môže byť násilnejšia ako predchádzajúce.“
Teraz vidíme veľké množstvo Arabov a moslimov varujúcich pred jasným a súčasným nebezpečenstvom, ktoré predstavuje islamizmus pre rôzne spoločnosti. Títo jednotlivci preukazujú odvahu a odhodlanie zaujať tento verejný postoj. Ich rada, že západné štáty musia vykoreniť islamistické organizácie v Európe, je životne dôležitá. Ďalšie zmierenie s teroristami bude mať priamy výsledok - viac sťatí a vrážd v uliciach európskych veľkomiest a miest.
Khaled Abu Toameh, ocenený novinár pôsobiaci v Jeruzaleme, je členom Shillman Journalism Fellow v Gatestone Institute.