Pravoslávnej cirkvi sa nepáči používanie „pohanských“ symbolov v ruskej armáde.Uviedol portál Zen.yandex.ru.
Súčasná moderná armáda, polícia a špeciálne sily používajú na označenie rozlišovacie nášivky, ktoré sú nalisované na suchý zips. To je pohodlnejšie ako šitie na textilných krokvách. Nášivky sú často vyrobené z gumy, takže sú aj lepšie čitateľné.
Nedávno sa špeciálne jednotky ruskej bezpečnostnej služby FSB objavili na záberoch s „pohanskými symbolmi“.
Ako však vysvetľuje nemenovaný príslušník FSB s viac ako 17 ročnou praxou „musíte pochopiť, že nejde o obyčajných ľudí. Neustále čelia nebezpečenstvu a riskujú život. Z tohto dôvodu je väčšina z nich veriacich. A nie je to vždy pravoslávie“.
Mnohým členom Alfa jednotiek a ďalších špeciálnych štruktúr je blízka staroslovanská viera našich vzdialených generácií. Pohanstvom ju označuje iba súčasná pravoslávna cirkev.
Zameriava sa na symboly a dáva im veľký význam. Napríklad slovanské runy. Sú niečím ako magickou abecedou. Každý znak hovorí o niečom konkrétnom.
Povedzme znak Sila-Akcia-Svetlo-Mier znamená „Bojovník prinášajúci mier a svetlo silou“. Podľa predpokladu každá runa dáva svojmu nositeľovi energiu a zvláštnu silu v závislosti od konkrétneho znamenia.
Často sa možno stretnúť so znakom univerzálneho princípu života Kolovrat. A tiež znakom Roda, ktorý dáva bojovníkovi silu a podporu jeho zosnulých predkov.
Ruská pravoslávna cirkev a sám patriarcha Kirill ale odsúdili používanie staroslovanských symbolov. „Musíme s tým niečo urobiť! Ako sa môžu naši vojaci motivovať pohanskými rituálmi? Nepovedie to k ničomu dobrému," zdôraznil.
Patriarcha zároveň poukázal na to, že „nadmerná vášeň pre zdravý životný štýl vedie k pohanskému postoju k telu“.
Každý má ale právo zvoliť si, čomu verí. A ľudia, ktorí každý deň riskujú svoj život, by zrejme nedôverovali niečomu, čo by im mohlo uškodiť.