Kto a prečo financuje bujarú americkú ľavicu? Trieda miliardárov ju len využíva (Michael Rectenwald)
14 | 10 | 2020 I Diana Zaťková

Komentár Michaela Rectenwalda (RT)






Prečo gigantické korporácie a miliardári financujú organizácie Black Lives Matter a Antifa, ktoré sa hlásia k socialistickým skupinám? A prečo ľavičiari prijímajú ich pomoc? Obaja chcú akýsi socializmus, ale iba jeden z nich by im mohol prísť pod cestu.




Ak ste vôbec oboznámení s podnikovými a miliardárskymi zdrojmi financovania spoločností Black Lives Matter a Antifa a so socialistickými záväzkami týchto skupín a ich vodcov, pravdepodobne by vás zaujímalo, prečo by „kapitalistická trieda“ podporovala hnutie, ktorého doktrína je zjavne protichodná k ich vlastným záujmom. Nie sú to nakoniec kapitalisti, ktorí to financujú, a ktorí sa prirodzene nebránia socializmu?

A prečo americkí ľavičiarii tancujú ako marionety pripútané k strunám ťahaným globalistickými miliardármi? Nerozumejú tomu, že v skutočnosti slúžia tým pánom, proti ktorým vystupujú?

Odpoveď nie je taká jednoduchá, ako naznačuje svetový socialistický web : „Ciele hnutia Black Lives Matter sú v súlade s cieľmi Wall Street a vlády USA.“ Nie je ani odpoveďou, že BLM / Antifa sa iba „zapredali“ kapitalistom. Trieda donorov tiež nerobí chybu alebo sa iba nezaujíma o rasovú rovnosť. Odpoveďou je, že korporátne a miliardárske elity uprednostňujú akýsi socializmus - konkrétne „podnikový socializmus“.

W.H.O. Odsudzuje lockdown spôsobený koronavírusom. Príde „zdvojnásobenie“ globálnej chudoby
Vyslanec Spojeného kráľovstva pri Svetovej zdravotníckej organizácii (W.H.O.) odsúdil masový lockdown, ktorý priniesol koronavírus. Kritizuje „príšernú globálnu katastrofu“ spôsobenú zrútením svetovej ekonomiky Čítať ďalej
12 | 10 | 2020 | Mário Martinka

Podnikový socializmus

A čo je vlastne podnikový socializmus? Podnikový socializmus nie je iba záchranou vlády pre korporácie. Ide o dvojstupňový systém „skutočne existujúceho socializmu“ v praxi, ktorý je paralelný so súborom podnikových monopolov na vrchole. („Skutočne existujúci socializmus“ je pejoratívny výraz, ktorý väčšinou používajú disidenti v socialistických krajinách na označenie toho, aký bol život v skutočnosti za socializmu, a nie v zákerných knihách Marxa a jeho epigónov.)

Bohatstvo pre pár jedincov, „ekonomická rovnosť“ za znížených podmienok pre mnohých - podnikový socializmus je formou neofeudalizmu.

Vo Wall Street a FDR, historik Anthony C Sutton popísal podnikový socializmus, ako bol formulovaný v 19. storočí, a odlíšil ho od štátneho socializmu, a to nasledovne: „Schéma lúpežného baróna je tiež pod rôznymi štítkami socialistický plán. Rozdiel medzi podnikovým štátnym monopolom a socialistickým štátnym monopolom je v podstate iba identita skupiny ovládajúcej mocenskú štruktúru. Podstatou socializmu je monopolná kontrola štátu pomocou najatých plánovačov a akademikov.

Na druhej strane, Rockefeller, Morgan a ich firemní priatelia sa zamerali na získanie a kontrolu svojho monopolu a maximalizáciu jeho ziskov prostredníctvom vplyvu v štátnom politickom aparáte. Toto, aj keď stále potrebuje najatých plánovačov a akademikov, je diskrétny a oveľa subtílnejší proces ako priame štátne vlastníctvo za socializmu ... Tomuto fenoménu podnikového právneho monopolu - kontrole trhu získaného využitím politického vplyvu - hovoríme podnikový socializmus.“

Koronavírus sa stal politickým, už ho nedramatizujme, hovorí popredný nemecký virológ
Mali by sme prestať s dramatizovaním nového koronavírusu. Obzvlášť, ak tu s nami bude ešte dlho, hovorí popredný nemecký odborník na virológiu Hendrik Streeck. Jeho slová citoval portál CNN Prima News. Čítať ďalej
12 | 10 | 2020 | Natália Sollárová


To, čo Sutton nazýva podnikovým socializmom, by sa inak dalo nazvať „podnikom riadený socializmus“ alebo „ socialistický kapitalizmus “.

Pre štátnych aj podnikových socialistov je voľný trh nepriateľom. Obaja sa ho snažia eliminovať. Voľný trh ohrozuje systém štátnej kontroly v prípade štátneho socializmu. V prípade podnikového socializmu predstavuje voľný trh prekážku nerušenej akumulácie bohatstva. Podnikoví socialisti nechcú eliminovať zisk. Naopak, usilujú sa o jeho zvýšenie a ponechanie si všetkého pre seba.

S cieľom zabezpečiť a oceniť zisky v čo najväčšej miere sa podnikoví socialisti snažia eliminovať konkurenciu a voľný trh. Ako napísal Sutton pre podnikových socialistov z 19. storočia: „Jedinou bezpečnou cestou k získaniu obrovského bohatstva bol monopol - vyhnať svojich konkurentov, obmedziť konkurenciu, vylúčiť laissez-faire a predovšetkým získať štátnu ochranu svojho odvetvia prostredníctvom podpory politikov a vládnych nariadení.“

Rozdiel medzi štátnym socializmom a podnikom riadeným socializmom je teda iba v tom, že nad nimi má kontrolu iná skupina monopolistov. Za štátneho socializmu má monopol štát. Za podnikového socializmu sú monopolisti obrovské korporácie. Ale obe politické ekonomiky sa vyznačujú monopolom.

Facebook odstraňuje stovky falošných profilov viazaných na pro-Trumpovu skupinu
Sociálna sieť Facebook odstránila stovky falošných profilov, ktoré prepojila s konzervatívnou skupinou Turning Point USA za uskutočňovanie organizovaných útokov na túto stránku, vrátane pokusov ovplyvňovať verejné rozhovory zaplavením... Čítať ďalej
11 | 10 | 2020 | Diana Zaťková


A obidva systémy používajú na presadzovanie svojich agend socialisticko-komunistickú ideológiu - alebo jej  nedávne inkarnácie - „sociálnu spravodlivosť“ alebo „prebudenú“ ideológiu. Pre podnikových socialistov je podnikový monopol želaným cieľom a medzi prostriedkami je aj socialistická ideológia.

Socialistická ideológia funguje v prospech podnikových socialistov, pretože démonizuje konkurenciu a voľný trh v snahe ich eliminovať. To vysvetľuje, prečo kapitalistické korporácie ako Amazon a megabohatí kapitalistickí darcovia ako George Soros a Tom Steyer skutočne financujú organizácie s výslovne socialistickými programami, ako napríklad Black Lives Matter, a prečo Google,  YouTube, FacebookTwitter a ďalší internetoví giganti zjavne uprednostňujú ľavičiarov a dokonca aj socialistov pred "pravicovým" obsahom a používateľmi.

Lekára, ktorého spomínal v súvislosti s COVID-19, nakazila sestrička. Je vo veľmi vážnom stave
Igor Matovič spomenul cez víkend prípad lekára, ktorý leží v nemocnici na umelej pľúcnej ventilácii a pravdepodobne zomrie. Ide o všeobecného lekára z Oravy, ktorý skončil s ochorením Covid-19 v ružomberskej nemocnici. Čítať ďalej
13 | 10 | 2020 | Jozef Uhlárik ml.

Podnikový socializmus, lockdown a nepokoje

Podnikový socialistický plán môžeme vidieť v akcii s blokádami Covid-19 a výtržnosťami Black Lives Matter / Antifa. Drakonické opatrenia lockdownu, ktoré používajú demokratickí guvernéri a starostovia a ničenie páchané výtržníkmi robia prácu, ktorú chcú podnikoví socialisti. Niet divu, že korporátne elity uprednostňujú ľavicovú politiku! Okrem destabilizácie národného štátu ľavicová politika pomáha ničiť malé podniky, čím eliminuje konkurenciu.

Vzhľadom k tomu, Nadácia pre ekonomické vzdelanie (FEE) poukazuje na to , že lockdowny a nepokoje sa spojili úrovni jedno-dve úder, ktorý je vyradil milióny malých podnikov - "chrbticu americkej ekonomiky" - po celej Amerike. FEE uviedol, že „... 7,5 miliónu malých podnikov v Amerike hrozí zatvorenie nadobro. Novší prieskum ukázal, že dokonca aj pri federálnych pôžičkách takmer polovica všetkých vlastníkov malých firiem tvrdí, že budú musieť nadobro skončiť. Daň už teraz je vysoká. Len v New Yorku si politika "zostaň doma" vyžiadala trvalé zatvorenie viac ako 100 000 malých firiem.“

Okrem toho sú najviac ohrozené menšinové podniky. Aj newyorský guvernér Andrew Cuomo súhlasí: „Tvoria 90 percent newyorských firiem a čelia najťažším výzvam.“

Kauza Arca Capital: Jej nový záchranca veľa dôvery nevzbudzuje
Investori sú stále v neistote a nevedia, koľko peňazí, ktoré už vložili do Arca Capital, sa im vráti naspäť. Čítať ďalej
12 | 10 | 2020 | Jozef Uhlárik ml.


Medzitým, ako uvádza aj FEE, neexistujú dôkazy o tom, že výluky urobili niečo pre spomalenie šírenia vírusu. Rovnako tak neexistujú dôkazy o tom, že by Black Lives Matter urobila všetko pre to, aby pomohla čiernym ľuďom. Ak niečo, tak bujará a vražedná kampaň Black Lives Matter a Antifa dokázala, že na čiernych životoch pre Black Lives Matter nezáleží. Okrem vraždenia černochov spôsobili protestné nepokoje Black Lives Matter a Antifa obrovské škody na čiernych firmách a štvrtiach, a tým aj na životoch čiernych.

Keďže malé podniky boli rozdrvené kombináciou drakonického blokovania a bujarého šialenstva, firemným gigantom ako Amazon sa darilo ako nikdy predtým. Tieto dva vývojové trendy sa spojili, aby sme sa priblížili k socializmu riadenému spoločnosťami.

Ako uviedla spravodajská stanica BBC, najmenej traja z technologických gigantov - Amazon, Apple a Facebook - ocenili obrovské zisky počas odstávok, ktoré bezpochyby podporili nepokoje, ktoré si vyžiadali škody na majetku jednu až dve miliardy . Počas troch mesiacov končiacich sa júnom bol „štvrťročný zisk spoločnosti Amazon vo výške 5,2 miliárd dolárov najväčší od začiatku existencie  spoločnosti v roku 1994 a dosiahol sa napriek veľkým výdavkom na ochranný výstroj a ďalším opatreniam spôsobeným vírusom.“

Zalepili ústa, obmedzili zhromažďovanie... a rabovanie štátneho rozpočtu môže začať!
Český minister Prymula sa nechal počuť, že sa chystá testovanie celého národa. Pokiaľ to ani po tomto niektorým nedochádza, potom nech odhlásia predplatné na tlač, prestanú čítať správy a cestou do otroctva si vyzdvihnú odklad o absolvovaní... Čítať ďalej
12 | 10 | 2020 | Timotej Dudka


Za tri mesiace končiace v júni vzrástol predaj Amazonu o 40 percent. Ako informoval TechCrunch, Facebook a jeho platformy WhatsApp a Instagram zaznamenali 15-percentný nárast používateľov, čo v prvom štvrťroku prinieslo celkové príjmy 17,74 miliárd dolárov.

Celkový počet používateľov Facebooku sa v marci vyšplhal na tri miliardy používateľov internetu, teda na dve tretiny svetových používateľov internetu, čo je rekord. Príjmy spoločnosti Apple v rovnakom období prudko vzrástli, keď štvrťročné príjmy medziročne vzrástli o 11 percent na 59,7 miliárd dolárov. "Walmart, najväčší obchodník s potravinami v krajine povedal, že ich zisk vzrástol o štyri percentá na 3,99 miliardy $," v priebehu prvého štvrťroka roku 2020, ako oznámil aj Washington Post.

Tieto rovnaké spoločnosti sú tiež hlavnými podporovateľmi organizácie Black Lives Matter a pridružených skupín. Ako uviedla správa CNET, „spoločnosť Google prisľúbila 12 miliónov dolárov, zatiaľ čo Facebook aj Amazon venovali 10 miliónov dolárov rôznym skupinám, ktoré bojujú proti rasovej nespravodlivosti. Apple sa zaväzuje ohromnými 100 miliónmi dolárov na novú iniciatívu Rasová spravodlivosť, ktorá bude podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Apple Tima Cooka „spochybňovať systémové bariéry príležitostí a dôstojnosti, ktoré existujú pre farebné komunity, najmä pre čiernu komunitu.“

„Úspešní“ ľudia sú biedou tohto sveta, ktorý si cení vplyv a moc nad rastom a uzdravovaním duše (Caitlin Johnstone)
Komentár Caitlin Johnstoneovej (RT) Čítať ďalej
12 | 10 | 2020 | Diana Zaťková


Je to len náhoda, že počet malých podnikov sa takmer znížil na polovicu lockdownom Covid-19 a nepokojmi Black Lives Matter / Antifa, zatiaľ čo giganti spoločností upevnili svoju priľnavosť k ekonomike, ako aj svoju moc nad individuálnym prejavom na internete a mimo neho? Alebo dokazujú výluky a nepokoje, že podnikový socializmus je blízko?

A nie je  prebudený kapitalizmus  iba sústredenou PR kampaňou pre upokojenie aktivistov a černochov s cieľom získať priazeň a vyhnúť sa zrušeniu kultúry? Alebo vyjadruje prebudený kapitalizmus skutočne globalistické, podnikové socialistické záujmy? Ako by vyzerala politika slúžiaca takýmto záujmom?
Podnikový socializmus a súčasný ľavičiar

V prospech globalistickej agendy podnikových socialistov, tých monopolných alebo takmer monopolných, by politické vyznanie pravdepodobne podporovalo voľný pohyb pracovných síl cez národné hranice, a teda by bolo skôr internacionalistické ako nacionalistické.

Americká politika je iba okázalá telenovela pretkaná rodinkárstvom a korupciou (Charlie Stone)
Komentár Charlieho Stonea (RT) Čítať ďalej
13 | 10 | 2020 | Diana Zaťková


Globálne podnikové monopoly alebo potenciálne monopoly by pravdepodobne profitovali z vytvorenia úplne nových typov identity pre nové špecializované trhy, a preto by uvítali a podporovali rodový pluralizmus, transrodovosť a ďalšie morfizmy identity. Narušenie stabilných kategórií rodovej identity narúša a prispieva k demontáži rodiny alebo k poslednej bašte vplyvu medzi masami a mocou spoločnosti.

V konečnom dôsledku by globálna kapitalistická korporácia mala úžitok z jedinečného globalizovaného vládneho monopolu s jedným súborom zákonov, a tým by podporovala bezhraničný internacionalizmus pod globálnou vládou, najlepšie pod ich úplnou kontrolou, inak nazývanou globalizmus. A podnikovým socialistom by prospelo odstránenie malých podnikov.

Ako je to v súlade so súčasným ľavičiarstvom? Má rovnaké ciele. Ľavičiarstvo podporuje nespútanú imigráciu. To podporuje pluralitu pohlavia a transgenderizmus a otvorene vyzýva k rozpusteniu rodiny. Snaží sa zničiť historickú pamäť, zdedenú kultúru, kresťanstvo a národný štát. Zameriava sa na monopol vlády na celom svete. A opovrhuje malými podnikmi a slobodným podnikaním.

Ľavicová politika sa tak dokonale zhoduje s globalistickými záujmami monopolných korporácií. A korporátni socialisti sú príjemcami ich „aktivizmu“.
Michael Rectenwald je autorom desiatich kníh, vrátane najnovšej  Beyond Woke. Bol profesorom slobodných umení na NYU od roku 2008 do roku 2019.


Pasteurova ušľachtilá vízia (Lawrence Kadish)
Komentár Lawrenca Kadisha (Gatestone Institute) Čítať ďalej
12 | 10 | 2020 | Diana Zaťková