New York Times je pod útokom kvôli kontroverznému článku od senátora Arkansasu
Redaktori z denníka New York Times čelia výzvam na rezignáciu kvôli vydaniu článku s názorom senátora štátu Arkansas Toma Cottona, ktorý odôvodňoval nasadenie armády na potlačenie nepokojov, informuje portál RT.
Cotton vo svojom článku, ktorý bol zverejnený v stredu s názvom „Pošlite vojakov“, tvrdil, že polícia a dokonca ani národná garda nedokážu poskytnúť „drvivú ukážku sily na rozptýlenie, zadržanie a napokon odradenie zločincov“ a že americká armáda by sa mala na tento účel použiť.
Predplatitelia novín New York Times - súčasní aj bývalí - odsúdili tento článok a prisahali, že budú bojkotovať noviny.
Viac ako polovica Američanov podporuje vyslanie vojska do ulíc
Viac ako 50 percent Američanov by uvítalo nasadenie armády do ulíc amerických miest, aby pomohli polícii s nepokojmi, ktoré zúria v krajine po smrti Georga Floyda, informuje portál RT.
Čítať ďalej
03 | 06 | 2020
|
Marek Molnár
Publikovanie Cottonovho „odporného názoru je neprijateľné a malo by dôjsť k rezignácii novinárov,“ vyhlásil spisovateľ Thor Benson.
Novinár Yashar Ali dokonca označil redaktorov a žiadal, aby „rezignovali alebo poskytli verejnosti podrobné informácie o tom, ako sa nezúčastnili na vydávaní tohto hrozného článku“. Novinár tiež hrozí, že použije jeho „obrovské privilégium“, aby ich k tomu prinútil.
Cottonova zapálenosť pre vojenské riešenia môže byť poháňaná osobnou skúsenosťou, pretože slúžil v americkej armáde ako dôstojník pechoty a bol nasadený v Iraku a Afganistane pred nástupom do kongresu v roku 2013.
Prečo nepokoje v USA nie sú ako Euromajdan alebo farebná revolúcia
Mierové protesty meniace sa na nepokoje a podpaľačstvo, po ktorých nasleduje násilie, strety s políciou a politické požiadavky na zmenu režimu - dnešná Amerika alebo to, čo sa stalo na Ukrajine, v severnej Afrike a v Srbsku, píše vo svojom...
Čítať ďalej
04 | 06 | 2020
|
Marek Molnár