Tri a pol tisícové Malinovo, ležiace na skok od Bratislavy riešilo začiatkom leta minulého roka dopravné značenie. Obecný poslanec Attila Juhász tvrdí, že zmena sa udiala bez toho, aby bola o nej verejnosť informovaná. „V prvé dni si domáci ľudia značky ani nevšimli. Odbočili z hlavnej cesty, za rohom stáli policajti a vyberali pokuty za porušenie zákazu.“
Niektorí obyvatelia vraj dokonca naznačovali, že značky sa menili preto, aby ulicou, kde býva starosta, jazdilo menej áut. Starosta Eugen Janík, ktorý sa uchádzal o svoju funkciu ako nezávislý kandidát, priznáva, že chcel znížiť premávku. Odmieta však, že by mu šlo o jeho prospech. „Úprava značenia sa týkala zjednosmernenia jedinej ulice. Všetky ostatné dopravné značky, ktoré pribudli na ďalších uliciach, súviseli s touto ulicou.“
Vec riešila prokuratúra
Viacerí obyvatelia sa obrátili vlani v auguste na prokuratúru s podozrením, že obec porušila zákon. V podnete tvrdili, že viac ako 20 dopravných značiek Malinovo osadilo svojvoľne. Okresná prokuratúra Bratislava III zistila viacero nezrovnalostí. Nariadila, aby príslušné úrady do 30 dní zrušili kontroverzné zmeny.
No starosta Malinova si trvá na svojom. „To, čo píše prokuratúra, je len jej názor. Neznamená to, že naše vydané opatrenia sú nezákonné.“ Napadnutá bola podľa neho len firma Dieselex B. T. Vraj za to, že nemala oprávnenie na výkon projektantských prác. „Nie je to pravda. Urobiť taký projekt môže skoro ktokoľvek. Keď to odsúhlasia kompetentné úrady, je to v súlade so zákonom,“ píšu Aktuality.sk.