Ázia musí v nasledujúcich desiatich rokoch investovať 800 miliárd dolárov aby vyriešila potravinovú krízu
V nasledujúcom desaťročí by sa mal počet obyvateľov Ázie zvýšiť približne o 250 miliónov. Zatiaľ čo spotrebitelia požadujú bezpečnejšie a zdravšie potraviny, nová štúdia ukazuje, že kontinent sa nedokáže „uživiť sám“.
„Ázia sa spolieha na dodávateľské reťazce z Ameriky, Európy a Afriky,“
uvádza sa v správe spoločnosti PwC, Rabobank a investičnej spoločnosti Temasek.
„Ak sa táto investícia neuskutoční, veríme, že priemysel sa bude snažiť držať krok s dopytom, čo povedie v skutočnosti k horším výsledkom potravín pre ázijskú populáciu,“ vysvetľuje správa.
Očakáva sa, že do roku 2030 sa výdavky na potraviny viac ako zdvojnásobia na 8 biliónov dolárov zo súčasných 4 biliónov.
„Vo všeobecnosti sú krajiny Latinskej Ameriky, východnej Afriky a južnej Ázie hlavnými vývozcami potravín, zatiaľ čo zvyšok Ázie a Afriky zostáva hlavnými dovozcami týchto potravín,“ dodáva správa.
Správa tiež poukazuje na to, že zmena klímy a rast populácie taktiež prispejú k problému v tomto regióne a to tým, že spôsobia problémy so zásobovaním a kolísanie cien.
Merkelová vyzvala na jednotný postoj EÚ voči Číne
Nemecká kancelárka Angela Merkelová v stredu uviedla, že Európska únia by mala zaujať spoločný postoj voči Číne. Informovala o tom agentúra AP.
Čítať ďalej