Pokora je jednou zo siedmych cností podľa kresťanstva. Nazývajú ju kráľovnou cností. Je to pocit, keď si človek uvedomuje vlastnú nedokonalosť alebo závislosť na niekom. Je rozumnou výzvou, múdrou šancou a efektívnou príležitosťou. Pokora je skromné chovanie, nesebeckosť a rešpektovanie druhých. Pokora je aj pocit, keď si človek uvedomuje vlastnú nedokonalosť. Vie, čoho je schopný, keď sa to od neho očakáva, a nie keď potrebuje neúmerne velebiť sám seba.
Pokora je znakom vnútornej zrelosti a sily ako odvaha alebo schopnosť odpúšťať. Veľa ľudí takú odvahu nemá...a zbabelo chodí s pyšným nosom po svete. Ja, ja a ešte raz a znovu ja! Ich jediným svetom je len ich a práve ich najmilovanejšia akciová spoločnosť na svete zvaná JA.
Ako sa stať pokorným? Pochopiť pojem a význam pokory – že je to silná stránka človeka a výhoda, nie slabosť a nevýhoda. Otvoriť sa a uvedomiť si svoje prednosti i nedostatky v kontexte jasného a zreteľného rozdielu medzi dobrom a zlom. Prijať vlastnú realitu a svoju obyčajnú ľudskosť. Tak svoje nedostatky, ako aj prednosti. Uvedomiť si svoje aktíva a pasíva, vlastné pozitíva i negatíva, tak osobnostné ako i charakterové i všetky ostatné. Spoznať dobre svoje nedostatky (obmedzenia, svoju úbohosť), ale prijať s vďakou aj svoje prednosti (dary, schopnosti, zručnosti). Nezabudnúť nikdy na fakt, že mnohí na tomto svete by chodili úplne nahí alebo len veľmi biedne a chabo odetí, ak by sa mali obliecť len do šiat utkaných z vlastnej pokory.
Čo si, milý človeče, dostal, dávaj ďalej, nenechávaj si to pre seba. Až keď budeš pokorný, môžeš skutočne dávať a prijímať. A všetky dobré skutky rob ticho, nenápadne, nie preto , aby Ťa obdivovali, ale z lásky. Pokora Ti umožní komplexne rásť.