Vojenské nákupy musia byť transparentné, vyhlásila Čaputová
Vojenské nákupy musia spĺňať prísne kritériá transparentnosti obstarávania, pretože ide o verejné zdroje a ľudia by nemali mať pochybnosti o tom, či sú vynakladané hospodárne. Po stretnutí s ministrom obrany Petrom Gajdošom to uviedla prezidentka Zuzana Čaputová.
"Z toho, čo dnes o tom viem, mám o tom legitímne otázniky a na ďalších stretnutiach sa o tom budeme rozprávať," dodala.
Prezidentka si podľa svojich slov zatiaľ zisťuje viac informácií. "Samozrejme, registrujem otázniky nad týmito nákupmi a aj sme o tom na tomto osobnom stretnutí hovorili - o nárokoch na transparentnosť a dôveryhodnosť pri obstarávaní," vysvetlila.
Na stretnutí tiež podľa svojich slov zdôraznila, že by mali všetky plánované nákupy zodpovedať záväzkom Slovenska vo vzťahu k NATO. Potešilo ju tiež, že plánované sú aj investície do osobného vybavenia vojakov, nielen ťažkej techniky.
BÉLA DOSTAL STOPKU: Nebudeme rokovať s Mostom, kým nezmení prístup, vyhlásil Zsolt Simon
Mimoparlamentná strana Maďarské fórum sa zatiaľ nedohodla s koaličným Mostom-Híd na spolupráci pred budúcoročnými parlamentnými voľbami. Pre TASR to povedal predseda MF Zsolt Simon, strany spolu rokovali v utorok. Maďarské fórum podľa neho nemá...
Čítať ďalej
Ďalšou témou, o ktorej chce ešte prezidentka hovoriť, je bezpečnostná stratégia. Utorkové stretnutie s ministrom obrany bolo však podľa Čaputovej len úvodné, zoznamovacie.
"Je to druhý minister, s ktorým som sa stretla, po ministrovi zahraničných vecí minulý týždeň," priblížila. Podľa svojich slov plánuje byť s armádou v častom kontakte, pretože ju považuje za dôležitú zložku verejnej moci.
Gajdoš po stretnutí s prezidentkou zdôraznil, že všetky nákupy sú realizované v súlade s dlhodobým plánom a musia byť schválené aj vládou SR. S prezidentkou chce podľa svojich slov komunikovať aj naďalej. "Máme nastavené pravidelné stretnutia, podobne, ako som mal s bývalým prezidentom Kiskom.
Pokiaľ budú nejaké nové projekty a bude požiadavka z prezidentskej kancelárie, som pripravený kedykoľvek informovať pani prezidentku," dodal.
SaS: Kozmetické úpravy zákona nestačia, je potrebná zásadná odluka cirkví do štátu
Ak sa má meniť zákon o financovaní cirkví, podľa SaS nesmie ísť o kozmetické úpravy, ale o zásadnú odluku cirkví od štátu. "Preto v prípade, že sa do parlamentu dostane aktuálny návrh novely zákona z dielne ministerstva kultúry (MK), nepodporíme...
Čítať ďalej
09 | 07 | 2019
|
Peter Králik, Tasr