Strany sa môžu buchnúť po vrecku, na kampaň do eurovolieb môžu minúť najviac tri milióny eur
28 | 04 | 2019 I TASR

Politické strany kandidujúce v eurovoľbách môžu na volebnú kampaň minúť najviac tri milióny eur vrátane dane z pridanej hodnoty. Peniaze musia viesť na osobitnom platobnom účte. Za prekročenie limitu hrozia podľa zákona tisícové pokuty.


Volebná kampaň sa začala 4. februára a skončí sa volebným moratóriom 48 hodín predo dňom konania volieb, teda 22. mája o 23.59 h. Kampaň môžu viesť podľa webu ministerstva vnútra iba politické strany a tretie strany zaevidované Štátnou komisiou pre voľby a kontrolu financovania politických strán. Jednotliví kandidáti si sami kampaň nevedú. Tretia strana môže minúť najviac 100.000 eur vrátane DPH.

Čaká nás cenzúra médií? Koaličný poslanec to odmieta
Hlavnou úlohou novinárov je podľa poslanca SNS Karola Farkašovského informovať. Dodáva, že sloboda médií nemôže byť bezmedzná. Farkašovský hovoril v diskusnej relácii televízie TA3 V politike o slobode novinárov a o novele tlačového zákona, ktorá... Čítať ďalej
28 | 04 | 2019 | TASR


Voľby do europarlamentu budú na Slovensku 25. mája, obyvatelia budú voliť 14 europoslancov. Hlasovacie právo majú slovenskí občania s trvalým pobytom na Slovensku, ale aj občania iného členského štátu, ktorí majú na Slovensku trvalý pobyt. Poslanci europarlamentu sú volení na päťročné volebné obdobie.

Výsledky hlasovania budú známe po uzavretí volebných miestností v poslednom štáte, a to v Taliansku v nedeľu o 23.00 h. Eurovoľby sa na Slovensku konajú štvrtýkrát. Účasť na posledných bola len 13,05 percenta oprávnených voličov, teda najmenšia zo všetkých krajín EU.